کارامد مسئول کمیته «فیوژن فیتنس» شیراز شد کد خبر : 2826 | تاریخ خبر:1398/07/09 | 6:51 PM

محمد کارامد به عنوان مسئول کمیته فیوژن فیتنس  شهرستان شیراز منصوب شد،فیتنس فیوژن جز کمیته های آمادگی جسمانی و روش های تمرینی  است .

فرق بارز تمرین با وزنه در «فیوژن فیتنس» با تمرین با وزنه در بدنسازی:

اولین و مهم‌ترین تفاوت در این نکته است که حرکات و تمرینات با وزنه در فیوژن فیتنس به صورت گروهی و با ریتم و هماهنگی خاص انجام می‌شود.

کار با دمبل سبک و سنگین مکمل هم‌اند که در فیوژن فیتنس با توجه به پیشرفت روش‌های نوین تمرینی، به طور ویژه‌ای به آن پرداخته شده است .در تمرینات با تکرار زیاد با وزنه سبك، فیبرهای عضلانی از نوع آهسته (slow twitch یا عضلات کند انقباض) به کار گرفته می‌شوند. این دسته از فیبرهای عضلانی، ساخته شده‌اند تا تحمل بیشتری داشته و دیرتر خسته شوند که منجر به افزایش استقامت می‌شود. و همچنین کار با وزنه سبک باعث می‌شود که ساخت پروتئین در بدن به بیشترین میزان خود برسد

اما از سوی دیگر، در تمرینات با تکرار کم با وزنه سنگين، فیبرهای عضلانی از نوع تند (fast twitch یا تند انقباض) به کار گرفته می‌شوند، که برای حرکات انفجاری ساخته شده‌اند، و سریع‌تر هم خسته می‌شوند که توان قدرتی فرد را بالا ميبرد . کار با وزنه سنگین باعث ترشح بالای هورمون آنابولیک (رشد توده عضلانی) می‌شود که در تمرینات فیوژن فیتنس ترکیب این دو عمل با هم باعث چربی سوزی و عضله سازی در کنار هم می‌شود.

فراموش نکنیم که در فیوژن فیتنس به دنبال رشد بیش از اندازه ماهیچه‌ها و افزایش غیرطبیعی حجم عضلات نیستیم. در این رشته قصد داریم تا قدرت را در کنار سایر عوامل آمادگی جسمانی مانند استقامت و سرعت و انعطاف رشد دهیم.برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

 پربیننده ترین ها
  آخرین خبر ها