هادی چوپان در جمع 4 نفر برتر مستر المپیا ؛تاریخ سازی چوپان جهانی میشود؟(عکس) کد خبر : 2819 | تاریخ خبر:1398/06/23 | 1:22 PM

هادی چوپان پس از سال ها تلاش برای کسب ویزای مستر المپیا بالاخره توانست از سد ویزا بگذرد ،چوپان که در مسابقات جهانی ونکوور 2019 اخرین افتخار از مقام های اولی بیشمارش در سال های اخیر را کسب کرده بود با 212 پوند وزن (96کیلوگرم)در مسابقات مستر المپیا حاضر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز ،Mr. Olympiaعنوانی است که به برنده رقابت حرفه‌ای پرورش اندام مردان که رقابتی بین‌المللی است و هرسال توسط فدراسیون جهانی پرورش اندام برگزار می‌گردد، اهدا می‌شود. جو ویدر این رقابت را پایه‌گذاری کرد تا برندگان مستر یونیورس قابلیت ادامه رقابت و کسب درآمد را داشته باشند. اولین مستر المپیا در ۱۸ سپتامبر ۱۹۶۵ در آکادمی موسیقی بروکلین برگزار شد که لاری اسکات اولین عنوان قهرمانی اش از دو عنوان متوالی خود را بدست آورد. لی هنی و رونی کلمن رکوردداران عنوان قهرمانی با ۸ عنوان هستند. فیلم تپش آهن که مسائل قبل از مستر المپیای ۱۹۷۵ را پوشش می‌داد در رسیدن آرنولد شوارتزنگر و لو فرینو به دنیای سینما کمک زیادی کرد. همچنین عنوانی نیز برای میس المپیا که برنده رقابت بخش زنان است وجود دارد. تمام رقابت‌ها در یک هفته برگزار می‌شوند.


مسابقات مستر المپیا در حال حاضر مهم‌ترین و معتبرترین مسابقات در رشته پرورش اندام است که هر ساله با جمعی از حرفه ای‌ترین ورزشکاران این رشته برگزار می‌شود. لی هنی و رونی کلمن با هشت بار قهرمانی بیشترین تعداد قهرمانی را در این مسابقات دارند.

برای راهیابی به این مسابقات ورزشکاران باید در مسابقات متعددی که در طول سال برگزار می‌شود شرکت کنند تا بتوانند جواز حضور در این مسابقات را پیدا کنند. البته ۱۰نفر برتر هر دوره می‌توانند به‌طور مستقیم در مسابقات سال آینده شرکت کنند اما افراد دیگر باید در طی مسابقاتی هم چون آرنولد کلاسیک، شب قهرمانان و… توان خود را محک زده تا بتوانند به این مسابقات حرفه‌ای راه پیدا کنند، بیت الله عباسپور برای اولین بار در تاریخ ایران وارد مسابقات مستر المپیا (معتبرترین مسابقات پرورش اندام) در سال ۲۰۱۲ شد که مقام هفدهمی را برای ایران به ارمغان آورد و در سال ۲۰۱۳ نیز به مقام هفدهم رسید. در سال ۲۰۱۴ وی در مسابقه رده ۲۱۲ پوندی‌ها شرکت کرد و به مقام پنجم رسید.

هادی چوپان در این مسابقات تصمیم گرفت در دسته مثبت 212 پوندی ها شرکت کند تا به گفته خودش برایش رقابت بیشتری ایجاد شود.چوپان در اینباره گفته در 212 قهرمانی ام بدون چالش بود و میخواستم رقابت بیشتری کنم.

وی صبح امورز رقابتش را در این دسته که به نوعی انتهای قله بدنسازی جهان است آغاز کرد و تواسنت با شایستگی با کات عضلانی و حجم بالا در کنار زیبایی اندام به جمع 4 نفر برتر مسابقات راه یابد .

وی قرار است فردا برای انتخاب مستر المپیا با ویلیام بوناک  و وینکلار و کری رقابت کند .برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

 پربیننده ترین ها
  آخرین خبر ها