استقلال شیراز در لیگ برتر ! کد خبر : 2780 | تاریخ خبر:1398/04/18 | 12:42 PM


استقلال تهران در این فصل از رقابت های لیگ برتر برای شیرازی ها و استان فارسی ها تیمی خاص به حساب خواهد آمد.این تیم بیشترین بازیکن شیرازی تاریخ خود را در لیست این فصل خواهد داشت .
سید حسین حسینی،مسعود ریگی ،داریوش شجاعیان و فرشید اسماعیلی بازیکنان شیرازی این تیم هستند که در کنار محمد دانشگر که فوتبال خود را در شیراز و فجر آغاز کرده و در تیم های جوانان امید و بزرگسال فجر بازی کرده تعداد بازیکنان شیرازی آبی پوشان را به عدد 5 می رساند.
از بین این 5 بازیکن تنها سید حسین حسینی در تیم های پایه برق بازی کرده و 4 بازیکن دیگر در تیم فجر شهید سپاسی بازی کرده اند.
هر چند بازیکنی مثل فرامرزی مدافع چپ شیرازی نیز در بازی استقلال  نیروی زمینی در ترکیب ابی ها حضور داشته است
مسعود ریگی با بازی در لیگ دسته اول برای پیام مخابرات شیراز چهره شد و پس از آن در فصل 93-94 برای فجر در لیگ دسته اول بازی کرد،پس از ان به بادران و پدیده رفت .
داریوش شجاعیان کاپیتان تیم های پایه فجر بود اما در بزرگسالان به کار گرفته نشد تا راهی بهمن شیراز شود و با درخشش در لیگ دسته دوم و جام حذفی راهی گسترش فولاد شود.
فرشید اسماعیلی نیز بازی خود را از تیم های پایه فجر با جعفر زارع و اسماعیل زارع مربی فجر چهره شد و توسط یاوری در لیگ برتر بازی داده شد و از این تیم مستقیم به استقلال رفت.
دانشگر نیز همیشه یکی از هم تیمی های فرشید اسماعیلی و شجاعیان بود که از تیم های پایه فجر بازی خود را شروع کرد و در بزرگسالان بازی کرد؛دانشگر پس از فجر به نفت تهران و سایپا رفت و از فصل پیش استقلالی شد .
نکته جالب درباره دانشگر،ریگی و اسماعیلی حضور هر سه نفر در کنار بازیکنانی مثل سید محمد ضا حسینی بازیکن فعلی سپاهان،شهرام گودرزی بازیکن پارس جنوبی ،وفا هخامنش مدافع نفت ابادان ابراهیم صالحی بازیکن فصل پیش پارس،مهرداد کریمیان،رامتین سلیمان پناه مدافع الومنیوم هرمزگان در تیم 5ستاره فصل 93-94 فجر است که با هدایت علی اصغر کلانتری در بین 12 تیم لیگ دو گروهه دسته اول در آن زمان پنجم شدندو به لیگ برتر صعود نکردند

نویسنده خبر:میثم حجتیبرای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

  آخرین خبر ها