سوارکاری رشته ای مهیج برای فصل تابستان و پر کردن اوقات فراغت(شیراز) کد خبر : 2749 | تاریخ خبر:1398/03/22 | 4:02 PM

با شروع فصل تابستان بحث پر کردن اوقات فراغت دانش اموزان به یکی از دغدغه های اصلی اولیا تبدیل میشود .در این بین ورزش یکی از پرطرفدارتریزاع ن رویکردهای خانواده ها برای فصل تابستان و پر کردن روزهای تعطیلی است .به همین منظور به گفتگو با یکی از مربیان و باشگاه داران فعال شیراز در زمینه اموزش نونهالان نوجوانان و جوانان به خصوص در فصل تابستان پرداختیم.

ندا زارع مربی سوارکاری شیرازی که خود نایب رئیس هیات سوارکاری شیراز است گفت:سوارکای یکی از رشته های مفرح و مفید است که توانسته در برطرف کردن برخی بیماری ها نیز دخیل باشد .

وی ادامه داد:شیراز و فارس در حال حاضر یکی از قطب های اصلی سوارکاری کشور است و با تلاش های انجام شده از سوی ظفیونی و قاضی در هیات های شیراز و استان زیر ساخت های مناسبی در آن وجود دارد .

زارع که مسئول باشگاه اترا در جاده صدرا شیراز است افزود:سوارکاری می‌تواند احساسات خوب و اعتماد به نفس را در شما تقویت کند. همچنین قطعا در بهبود سلامت عضلات نقش بسزایی ایفا می‌کند. یکی از فایده‌های اسب سواری بهبود سلامت عضلات است. این به خاطر آن است که تحرک ایجاد شده باعث بهبود انعطاف پذیری بدن می‌شود. به علاوه، سلامت سایر عضلات بدن مانند تنه، کمر، و ماهیچه‌های لگن را نیز بهبود می‌بخشد.اگر می‌خواهید برای انجام فعالیت‌های روزانه‌تان انرژی خوب و کافی داشته باشید، پس اسب سواری ایده‌ی بسیار خوبی به نظر می‌رسد.

آنچه که از بقیه‌ی موارد شاید اهمیت بیشتری دارد آن است که اسب سواری باعث سوزاندن کالری می‌شود.فایده‌ دیگر  اسب سواری برای سلامتی بهبود حالت بدنی است. در واقع، اسب سواری یک ورزش ایزومتریک است که ماهیچه‌ها را به نحوی تقویت می‌کند که در وضعیتی متعادل قرار بگیرند.

وی خاطر نشان کرد:اگر اسب سواری کنید، آن وقت باید بتوانید سرعت اسب را کنترل و فشار لازم برای ماندن روی زین اسب را تنظیم و هماهنگ کنید. پس تمرین خوبی برای بهبود هماهنگی بدن خواهد بود.

اسب سواری می‌تواند برای سلامت قلب و عروق مفید باشد. این فعالیت ورزشی می‌تواند به بهبود جریان خون در بدن و همچنین ارتقاء سلامت قلب و عروق کمک کند. 

اسب سواری همچنین ترشح هورمون شادی را که سروتونین نامیده می‌شود در بدن تقویت خواهد کرد. در نتیجه، سلامتی بدن، مغز، و عواطف را ارتقاء خواهد داد.

زارع با اعلام اینکه هیات سوارکاری ایتان لیست باشگاه های خود را در سایت این هیات اعلام کرده گفت:تاکید باشگاه آترا پرورش استعدادهای نونهال و نوجوانان و برطرف کردن بیماری هاست که از ان جمله میتوان به اوتیسم ،افسردگی یا دیابت اشاره کردعلاقمندان میتوانند برای حضور در باشگاه ما با شماره 09173011614 تماس بگیرند و اطلاعات اموزشی لازم را در زمینه حضور در این ورزش بگیرند.

#سوارکاری

#شیراز 

#آموزش- سوارکاری -شیراز

#ندا زارع

#ورزش-تایستان-شیراز

#اوقات-فراغت

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

  آخرین خبر ها