تغییر تفکر فرهنگی با استفاده از حوزه ورزش کد خبر : 2746 | تاریخ خبر:1398/03/21 | 7:21 PM

میثم حجتی _وقتی نام کار فرهنگی می‌آید تمام ذهن و سمت و سوی کاری مسئولین حوزه مختلف به خصوص حوزه ورزش به کارهای کلیشه ای مثل دیدار از پیشکسوتان و دادن لوح های تقدیر به خانواده ها و حضور در مراسم های مختلف و یا گفتن تبریک و تسلیت  روزهای خاص خلاصه می‌شود. این در شرایطی است که هیچگاه از تاثیر گذری حوزه ای قوی مثل ورزش استفاده درستی در پیشبرد و حل مسائل و معضلات و مشکلات روز جامعه  نمی شود.
در ژاپن سکوهای اهدای جوایز المپیک ۲۰۲۰ توکیو از جنس پلاستیک‌های بازیافتی خواهد بود.
کمیته برگزاری المپیک ۲۰۲۰ توکیو اعلام کرد سکوهای اهدای جوایز از پلاستیک‌های بازیافتی ساخته می‌شوند.

کمیته برگزاری این بازی‌ها اعلام کرد که از پنج‌شنبه هفته جاری جعبه‌های پلاستیکی ۲ هزار فروشگاه AEON جمع‌آوری می‌شود. این جعبه‌ها به شرکت Procter & Gamble  فرستاده خواهد شد تا پس از بازیافت به سکوهای اهدای جوایز تبدیل شود.

کمیته برگزاری هم‌چنین می‌خواهد از پلاستیک‌های یافت شده در اقیانوس‌ها استفاده کند. در مجموع قرار است ۴۵ تن پلاستیک برای ساخت سکوها جمع‌آوری شود. ژاپن پس از آمریکا بیش‌ترین مصرف پلاستیک را در جهان دارد.

پیش از این کمیته برگزاری اعلام کرده بود مدال‌های المپیک و پارالمپیک از فلزهای موبایل‌های بازیافت شده و دیگر وسیله‌های پیام‌رسان ژاپنی ساخته خواهد شد.
شاید بهتر است خط فکری و برنامه ریزی خود را در حوزه فرهنگی تغییر دهیم و تلاش خود را در مسیری اینچنینی نشان گذاری کنیم، هر چند ادامه مسیر فعلی نیز لازم و شایسته استبرای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

  آخرین خبر ها