جلسه کارگروه داوطلبی شیراز به عنوان شهر ملی دوچرخه برگزار شد کد خبر : 2734 | تاریخ خبر:1398/02/29 | 4:40 PM

اولین جلسه آئین شهر ملی دوچرخه ایران صبح امروز (29اردیبهشت98)در اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز برگزار شد. 

در این جلسه راهکارهای موفقیت شیراز در این حوزه مطرح شد و حاضرین نظرات خود را در بخش های مختلف ارائه کردند. 

اردشیر حسن زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز با اعلام اینکه ریاست شهردار در کارگروه شهر ملی دوچرخه بسیار کارآمد خواهد بود گفت :تصمیم گیری شهردار شیراز به عنوان ریاست کارگروه شهر ملی دوچرخه و پای کار بودن وی مهم ترین حلقه این اتفاق بزرگ است، کار نباید دست به دست شود و شهردار به عنوان نفر اول شهرداری می‌بایست حضوری مداوم و فعال در این کارگروه داشته باشد، افتخار این آیین به شیراز می‌رسد. 

وی ادامه داد :خود من به عنوان یک شهروند دوست دارم شرایط برای دوچرخه سورای آماده باشد چرا که دوچرخه سواری تضمین کننده سلامت است و برای هر سنی شرایط خوب جسمانی را فراهم می‌کند. حسن زاده با بیان اینکه موتور محرک توسعه پایدار نشاط اجتماعی است گفت:ورزش شارژ کننده این موتور است و می‌تواند از هر بخشی تاثیر گذار تر باشد،وقتی نشاط اجتماعی وجود داشته باشد امنیت اجتماعی نیز رخ می‌دهد. 


در ادامه روح الله نجمی رئیس گروه ورزش همگامی اداره کل ورزش و جوانان فارس گفت:


 کار باید به بخش های کوچک تقسیم شود، 


باید شیراز را دسته بندی کرد، یعنی در یازده منطقه یازده شهر داشته باشیم تا بتوان در هر منطقه توان بیشتری گذاشت. 


نجمی خاطر نشان کرد :جابجایی توریست ها با دوچرخه و خدمات به توریست ها و جابجایی گردشگران بوسیله دوچرخه یکی از اموری است که ما را در رسیدن به هدف کمک خواهد کرد. 


وی ارتباط با صنف دوچرخه فروشان را موثر دانست و ادامه داد: ‌‌‌‌‌ باید با این صنف نزدیکی بیشتری پیدا کنیم چرا که مردم باید ابتدا دوچرخه بخرند تا بتوان آمار بیشتری از حضورشان را بدست آورد، با توجه به اقتصاد امروز، باید شرایط ویژه ای برای آنها مهیا شود و با تسهيل در خرید و فروش اقساطی آنها را ترغیب به داشتن دوچرخه کرد. 


در این جلسه هادی با شفاعت رئیس هیات دوچرخه سواری استان فارس شاخص های رسیدن به شهر ملی دوچرخه را معرفی کرد و امیر رحیمی رئیس هیات دوچرخه سواری شیراز به ارائه گزارشی مبنی بر چگونگی رسیدن به میزبانی شهر ملی دوچرخه و داوطلبی شیراز ارائه داد 

این آیین می‌تواند تاثیر گذاری زیادی در حوزه های دیگر نیز داشته باشد. 

شهر ملی دوچرخه با هدف توسعه دوچرخه سواری همگانی و با چشم انداز دستیابی شهرهای ایران به جایگاه شهر جهانی دوچرخه در کلان شهر شیراز افتتاح گردید.


 شنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۸ کلانشهر شیراز میزبان ۱۰۷ شهردار و روسای ادارات ورزش و جوانان استان فارس بود که با حضور دکتر ملایی مدیرکل توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، پطروسیان مسئول کمیته همگانی فدراسیون دوچرخه سواری ، رضایی معاون عمرانی استانداری فارس ، کامیاب مدیر کل ورزش و جوانان فارس، زوربخش معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری شیراز و معاونین اداره کل و برخی مسوولان ورزش استان در تالار آزادی واقع در بوستان آزادی برگزار گردید.


 آیین شهر ملی دوچرخه با هدف توسعه، دوچرخه در این سواری همگانی و با چشم انداز دستیابی شهرهای ایران به جایگاه شهر جهانی دوچرخه در کلانشهر شیراز افتتاح گردید.


در این مراسم کلان شهر شیراز با حکم خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری بعنوان اولین داوطلب شهر ملی دوچرخه معرفی شد.


همچنین در این آیین حیدر اسکندرپور شهردار شیراز و هادی با شفاعت رئیس هیات دوچرخه سواری استان فارس با نظر آلن پطروسیان و با حکم خسرو قمری به ترتیب به عنوان رئیس و دبیر کارگروه شهر ملی دوچرخه (شیراز) معرفی شدند.
برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

 پربیننده ترین ها
  آخرین خبر ها