فارسی ها در ده تیم اول لیگ برتر فوتبال ! کد خبر : 2690 | تاریخ خبر:1398/02/02 | 2:17 PM

فجر شهید سپاسی برای پنجمین فصل پیاپی نتوانست به لیگ برتر صعود کند تا حسرت فارسی ها به سال ششم کشیده شود.

با این وجود با دیدن بازی های لیگ برتر و بازیکنان تیم های مختلف رد پای انها در تیم های مختلف به خوبی حس میشود.در لیگ برتر فوتبال ایران 16 تیم حضور دارند که استان خوزستان و تهران با 4 تیم بیشترین تعداد نماینده را در بین دیگر استان ها دارند .

به جز این دو استان ،اصفهان و اذربایجان شرقی دو تیم ،خراسان رضوی ،بوشهر ،گیلان و مازندران استان هایی هستند که هر کدام یک تیم در لیگ برترفوتبال ایران دارند .با این وجود فارسی ها در هر ده تیم اول لیگ برتر نماینده دارند. بازیکنان فارسی در تیم های مختلف لیگ برتری فعالیت میکنند که میتوان از بین انها سروش رفیعی بازیکن شیرازی تیم صدرنشین یعنی پرسپولیس اشاره کرد.

در تیم دوم جدول سید حسین حسینی دروازه بان استقلال تهران است ،داریوش شجاعیان و فرشید اسماعیلی در خط هافبک حضور دارند و برای این تیم بازی میکنند.

در سپاهان اصفهان محمد ایرانپووریان و ابولحسن جعفری، خالد شفیعی نمانیدگان فارس در تیم سوم جدول هستند،ساسان انصاری هافبک مهاجم فارسی تیم تراکتورسازی تیم چهارم جدول رده بندی لیگ برتر است که از امیر حسین پیروانی در کادر فنی خود سود میبرد که با هر سه مربی این فصل تراکتور کارکرده است.

ایمان سلیمی مدافع اخردو فصل پیش تیم فجر شهید سپاسی نیز در این تیم به صورت ثابت بازی میکند هر چند مسعود شجاعی کاپیتان این تیم و تیم ملی ایران در شیراز بزرگ شده است و فوتبال را از این شهر اغاز کرده است.

در تیم پدیده تیم پنجم جدول یکی از با ثبات ترین های تیم، شیرازی است و توانست با گل هفته گدشته خود به نفت مسجد سلیمان یاد گل استیلی به امریکا را زنده کند،مسعود ریگی در خط هافبک یکی از نفرات اصلی یحیی در لیگ امسال است .

در فولاد خوزستان تیم ششم جدول مرادیان دروازه بان تیم از استان فارس به عضویت تیم درامده است ،سایپا تنها تیمی است که بازیکن فارسی ندارد هر چند غلامرضا رضایی ستاره این تیم در فصول گذشته بود .

در ذوب اهن هم کلیدی ترین ها همیشه فارسی بوده اند،مهدی رجب زاده در فصول گذشته و سید محمد رضا حسینی در حال حاضر مهره های با اخلاق و فنی تیم سبزپوش اصفهانی بوده اند که در این فصل ابوذر صفرزاده را نیز در کنار حسینی میبینیم ،رشید مظاهری نیز فوتبال خود را در رده امید در فجر شهید سپاسی گذرانده و با دروازه بانی به نام سعید زارع رقابت میکرد که حالا دیگر از او نامی نیست ،در میان ستاره های فارسی ذوب اهن نباید از نام فرشید طالبی گذشت که به عنوان یک مهاجم به این تیم رفت و در ذوب اهن برترین مدافع اسیا شد.

برترین بازیکن پارس در این فصل نیز فارسی است ،شهرام گودرزی در تیم برق شیراز فوتبال خود را شروع کرد و در تیم فجر هم بازی کرد،او چند فصلی را در تبریز بازی کرد تا حالا یکی از برترین های پارس باشد.نساجی مازندران در این هفته از لیگ برتر با پاس گل مهدی نطری بازیکن فارسی سابق فجر و استقلال پدیده مدعی را شسکت داد تا نقش انکارناپذیر او در این فصل تکمیل شود،حامد شیری کاپیتان نساجی نیز خدمت سربازی خود را در فجر گذرانده است .

پیکان تهران با شیخ ویسی و جابر انصاری بازیکنان سابق فجر کار میکند اما هیچ فارسی در ترکیب خود ندارد.

در تیم ماشین سازی تبریز با اینکه هیچ فارسی عضویت این تیم را ندارد،یکی از رشد کرده های فوتبال فارس کاپیتان سبزپوشان است ،رضا خالقی فر چند فصلی در تیم فجر بازی کرد و به وفوتبال ایران معرفی شد .

نصیرزاده مدیر عامل تیم نیز از اهالی شهرستان سروستان فارس است .در تیم صنت نفت ابادان وفا هخامنش از بازیکنانی است که در فجر دو فصل را پشت سر گذاشت.

سید محمد رضا حسینی نماینده فارسی ها در تیم نفت مسجد سلیمان است که در پست دفاع چپ و مرکزی فوتبالش را از تیم های پایه و بزرگسال فجر اغاز کرد.

محمد پاپی هافبک این تیم نیز تا نیم فصل اول فصل جاری در فجر بازی میکرد.در تیم سپیدرود میلاد شیخ سلیمانی سابقه حضور در فجر را دارد اما این تیم نماینده فارسی ندارد.استقلال خوزستان با ایوب کلانتری و سعید زارع کار را ادامه می دهد که بازیکنان شیرازی این تیم هستند ،میثم شامکوند زاده نیز فصل پیش را در تیم اینده سازان برق جدید سپری کرد.

حال با وجود پنین پتانسیلی توقع میرود صنایع و کارخانجات فارسی و سازمانی مثل شهرداری دست به کار شود و در فوتبال ورد کرده و این استان را صاحب نماینده ای قدرتمند در لیگ برتر کنند.
برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

 پربیننده ترین ها
  آخرین خبر ها