تفاوت سلیقه در بدنسازی آقایان و بانوان! کد خبر : 2653 | تاریخ خبر:1397/12/23 | 7:23 PM

محمد کارامد:عده اي به محض ورود به باشگاه ميگويند چقدر طول ميكشد من به يك بدن خوب برسم، اين سوال اشتباه ميباشد، شما هروقت نسبت به ماه قبل تغيير داشتيد يعني نتيجه گرفتيد. 

ساختن بدن زمان و صبر ميخواهد و هيچ بدني در زمان كوتاه به سطح ايده ال شما نمي‌رسد، ضمن اينكه شما مدام با بهتر شدن سطح توقع تان بالا ميرود و بدن روز استارت خودتان را فراموش ميكنيد. 

 اين را بدانيد بدنسازي اقايان با بانوان كاملا متفاوت است  و خود را با كسي مقايسه نكنيد، بانوان با توجه به اينكه مدت زمان زيادي را حتي تمرين دارند از  اينكه وزنه در دست بگيرند يا وزنه خود را افزايش دهند هراس دارند و اين بدلیل همان تفكر اشتباهي است كهميگويند وزنه بدن زنان را مردانه ميكند، در صورتي كه نيمي از بدنسازي  را تمرين با وزنه ها تشكيل ميدهند  به همين سبب اكثر بانوان به محض ورود به باشگاه در صف تردميل و  دوچرخه قرار ميگيرند و ميخواهند  با چربي سوزي بدن خود را زيبا كنند. اگر زنان با ورزش كردن و انجام تمرينات بدنسازي  بدنشان مردانه ميشود  پس مرداني كه  ورزش نميكنند بدني زنانه دارند اين تفكرات را دور كنيد شما ميتوانيد در  عين ظرافت بدني زيبا داشته باشيد،  ورزش و بدنسازي ريشه تمام ورزش ها ميباشد و علاوه بر زيبايي اندام براي سلامت افراد ميباشد.
اما در بدن سازي زنان و مردان تفاوت هايي وجود دارد،  زنان دنبال عضلات سريني خوش فرم و حجيم هستند اما مردان دنبال  عضلات حجيم و با ابهت هستند. زنان بر خلاف مردان دنبال بازوهايي كوچك  و به دور از حجم  ميباشند  مردان به دنبال كول بزرگ هستند در صورتي كه در زنان عضله كول انان را از ظرافت دور ميكند مردان  به دنبال حجم عضلاني هستند و زنان همه تلاش خود را ميكنند عضلاتي كوچك و خوش فرم و كات داشته باشند زنان  نسبت به مردان داراي شاخص توده بدني بالاتر و چربي بيشترند، BMI زنان پنج درصد بيشتر از مردان است البته چربي بدن زنان براي باروري بسيار مهم است. يكي ديگر  از تفاوت هاي بدن زنان اين است به دليل كوتاه بودن استخوان هايشان  و ظرافتي كه دارند بدنشان انعطاف بيشتري دارددر واقع بدن زنان گردتر بوده و استخوان هاي اطراف لگن انهانسبت به لگن مردان انعطاف بيشتري دارد
زنان و مردان ميتوانند هر دو با اصول تمريني و برنامه تنظيم شده با توجه به شرايط بدني و غذايي به هدفشان هر انچه كه هست برسند   اما نه در زماني  تعيين شده يا كوتاه مدت! برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

  آخرین خبر ها