چيكار كنيم كه در تعطيلات نوروز چاق نشويم! کد خبر : 2644 | تاریخ خبر:1397/12/11 | 1:28 PM


محمد کارامد_تعطيلات نوروز با توجه به ديد و بازديد ها و مهماني ها بهترين زمان است براي  افزايش وزن است.
شما قبل از عيد  با زحمت زياد چندكيلو وزن  كرده ايد، اما اين نوروز زنگ خطري هست براي هدر  رفتن  همه زحمت هايي كه كشيديد و رژيم هايي كه گرفتيد.
براي چاق نشدن راه حل هايي وجود دارد،
قبل از رفتن به مهماني سير شويد شنيده ايد ميگويند  گرسنه به فروشگاه نرويد. اين مصداق همين است، از بشقاب كوچك استفاده كنيد و با لقمه هاي حساب شده پيش رويد تا وزنتان را تثبيت نگه داريد.
از ژله ها و دسر ها استفاده نكنيد طعم انها تغيير نكرده احتياج به تست شما نيست، حواس خود و بقيه را با صحبت كردن پرت كنيد تا براي شيريني خوردن و تنقلات خوردن تعارف شما را موذب نكند، اصرار به نخوردن نكنيد وقتي صاحب خانه به شما تعارف ميكند برداريد و بگوييد حتما ميخورم و صحبتتان را ادامه دهيد، زيرا هروقت بگوييد رژيم هستم يا نميخورم يا ميل ندارم بيشتر اصرار ميكنند و مورد توجه قرار ميدهند و پيگير شما ميباشند.
موقع شام و  نهار اگر مهمان بوديد ظرف خود را با سالاد پر كنيد, غذا  را ارام ميل كنيد كه زودتر از ديگران تمام نشود و در رودروايسي مجبور نشويد بازهم بشقاب خود را پر كنيد، تنبلي را كنار بگذاريد عيد هم مثل روزهاي ديگر است ورزش را كنار نگذاريد و باشگاه برويد و براي خودتان و زحمت هايي كه كشيديد تا وزنتان كم شود  و بدنتان را فرم داديد ارزش قائل شويد.
از جمله هايي كه خود را فريب دهيد دوري كنيد، بعد از عيد شروع ميكنم يا زود لاغر ميشوم يا از فردا شروع ميكنم، دوري كنيد! اينها فقط شمارا  چاق تر ميكند. خواب خود را تنظيم كنيد، زياد نخوابيد و خود را با خوردن تنقلات و غذا سرگرم نكنيد.
شما براي اينجا بودنتان خيلي زحمت كشيديد پس بيهوده  خرابش نكنيد بعد از عيد جلوي خودتان سربلند باشيد نه اينكه با نگاه كردن در اينه شرمنده خودتان شويد و احساس پشيماني كنيد. بدن شما ويترين شماست اعتماد به نفس شماست، پس هميشه خوش پوش و خوش اندام باشيد، هيچكس داخل شكم شما را نميبيند كه چه چيزي خورديد ، چه چیزی  ميل كرديد، همه بدن شما را ميبينند.  پس عيد خود را طوري سپري كنيد  كه سالي زيباتر را شروع كنيد  و وقتي به باشگاه باز ميگرديد  لازم نباشد از صفر شروع كنيد  و مستحق شنيدن جملات يا نظراتي شويد كه ناراحتتان كند  با رعايت رژيم و پرخوري نكردن هم ميشود از مسافرت و تعطيلات لذت برد. كاش ياد بگيريم غذا خوردن و پرخوري كردن، تفريح و خوش گذراني نيست تا كي براي تفريح به رستوران ميرويد تا كي ميخواهيد در تعطيلات بخوريد و بياشاميد تا به شما خوش بگذرد! تعطيلات يعني استفاده از طبيعت و سرگرميها و ارامش و دور شدن از كار و اماده شدن براي سالي ديگر، نه اين راهي كه ما ميرويم و اين اشتباه همه ايراني هاست. برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

  آخرین خبر ها