سید هاشم کشاورز:تیم پتانک فارس برای حضور در کشور انتخاب شد کد خبر : 2642 | تاریخ خبر:1397/12/06 | 1:01 PM

بولس یکی از زیر مجموعه های فدراسیون بولینگ و بیلیارد است که شامل رشته های مختلفی میشود،یکی از رشته های اصلی بولس، بازی پتانک است .خواستگاه این رشته در دنیا کشور فرانسه است ،در اسیا خواستگاه این رشته تایلند است و فارس نیز مرکز اصلی این رشته در ایران است .

این بازی با چند گوی فلزی و یک شاخص به نام جک انجام میشود و برای همه سنین قابل اجراست ،از ورزش های خانوادگی و ارزان به حساب میاید که هیجان خاصی در خود دارد.

پنجمین رویداد بولس استان فارس با عنوان نخستین مسابقه پتانک سه گانه ترکیبی انتخابی تیم فارس در شهر صدرا برگزار شد.

سید هاشم کشاورز مویدی با اعلام این خبر گفت:40 ورزشکار در قالب 8 تیم اقا و بانو در این دوره از مسابقات در باشگاه خلیلی شهر صدرا شرکت کردند.

این بازی ها در جدول دوره ای و حذفی انجام شد که در پایان دور گروهی 4 تیم به دور حذفی راه یافتند و به صورت ضربدری در مرحله نیمه نهایی با یکدیگر بازی کردند.

کشاورز که از موسسان این رشته در ایران به حساب می اید اظهار داشت :در این دوره از مسابقات که حکم قهرمانی استان فارس را نیز داشت ،تیم پارس شیراز با رحیم زارع ،محمد رضا زارع ،بهزاد زارع ،کریم شیرازی و لیلا محمدی قهرمان شدند.

رئیس کمیته بولس استان فارس تصریح کرد:پس از تیم پارس ،تیم اوستا با احسان مفتاحی ،میلاد مظهری ،علی مظهری ،علی ایزدی و الهام فرامرز پور نایب قهرمان شد و پارسه با نفراتی چون حمید رضا رستگار،مجتبی رخ بخش ،اصغر تمناییو رقیه قدمی سوم شد.

کژال تیم چهارم این مسابقات بود که در ترکیب خود از محمد جعفر جورریز ،موسی رستمی ،راضیه مورد زاده و حسین دهقانی استفاده میکرد.

سید هاشم کشاورز خاطر نشان کرد:در پایان با حضور سید جواد کشاورز معاون ورزش اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز و فرهاد قشقایی رئیس هیات بولینگ و بیلیارد فارس به تیم های اول تا سوم جوایز و حکم اهدا شد .

وی در پایام گفت:مسئول برگزاری این مسابقات آقای سید جواد کشاورز مویدی بود که وظیفه سر داوری (مارشال)مسابقات را نیز بر عهده داشت ،سعید زارع دبیر اجرایی رویداد بود و مسابقات به روش خود داوری انجام شد.

مسابقات کشوری این رشته نهم اسفند ماه در تهران برگزار میشود .برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

  آخرین خبر ها