فرهنگ مهر :قهرمانان فیگور فارس به مازندران اعزام می شوند کد خبر : 2630 | تاریخ خبر:1397/11/27 | 12:44 PM

مسابقات فیگور استان فارس عصر دیروز به اتمام رسید، این مسابقات از به مدت دو روز در سالن شهید دستغیب برگزارشد.
به همین منظور خبرنگار ما گفتگویی را با محمد علی فرهنگ مهر رئیس هیات بدنسازی،پرورش اندام و پاورلیفتینگ استان فارس ترتیب داد، وی در اینباره اظهار داشت :این دوره از مسابقات هشتمین دوره مسابقات فیگور استان فارس است که برای اولین بار در پنج رشته برگزار شد.
رشته های بادی کلاسیک، بادی بيلدينگ، فیزیک، فیزیک کلاسیک و ماسکولار در این مسابقات برگزار شدند.
پیش از این رشته های بادی کلاسیک، بادی بيلدينگ و فیزیک رشته هایی بود که مسابقات آن را برگزار میکردیم.
فرهنگ مهر که سال گذشته مسابقات بزرگ کشوری این رشته را در شیراز برگزار کرد ادامه داد :مسابقات جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان در قالب این 5 رشته انجام شدند که با استقبال بی نظیر 240 نفری ورزشکاران همراه شد که با توجه به گرانی موجود خودمان هم پیش بینی آن را نداشتیم.
البته تفاوت ما دیگر استان ها اینست که با توجه به قوانین بین المللی اجازه وزن کشی شرکت کنندگان را در دو رشته نمی دهیم ولی در دیگر استان ها این اتفاق به دلیل انتفاع مالی صورت می‌گیرد ولی با این وجود هم تعداد شرکت کنندگان فارسی در مسابقات بسیار بالاست.
وی تصریح کرد :پیش از این مسابقات سمینارها و کارگاه های داوری را برای ارتقا داوران برگزار کردیم که با هزینه های رایگان صورت پذیرفت.
رئیس هیات بدنسازی پرورش اندام و پاورلیفتینگ استان فارس گفت:در این مسابقات نفرات برتر به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند که قرار است در هشتم نهم ودهم  اسفندماه در  بابل  استان مازندران انجام شود.
بعد از برگزاری مسابقات استانی بلافاصله امروز و یک روز پس از اتمام مسابقات در روز 27 بهمن شنبه ساعت ده صبح کمیته فنی، تیم منتخب را بازبینی کرد و یک اردو و جلسه بازبینی دیگر نیز دو روز پیش از اعزام انجام می‌شود تا در نهایت تیم استان با مربیگری آقای اکبر سلطانی و زرین کلاه به مازندران اعزام شوند.
وی درباره رشته های جدید فیزیک کلاسیک و ماسکولار گفت :ابتدا باید بگویم فدراسیون جهانی بدنبال سالم سازی هر چه بیشتر این رشته است، د ر مرحله دوم ورزشکاران رشته های بدنسازی در برخی مواقع با دوگانگی انتخاب رشته بین بادی بيلدينگ، بادی کلاسیک و یا فیزیک قرار می‌گرفتند و با قضاوت های درست داوران دستشان از مدال کوتاه می‌ماند که با طراحی و بخش بندی رشته های جدید فیزیک کلاسیک و ماسکولار این نقیصه برطرف می‌شود. ماسکولار بین رشته های بادی کلاسیک و بادی بيلدينگ است و فیزیک. کلاسیک رشته ای مابین فیزیک و بادی کلاسیک است.
وی در پایان از اداره کل ورزش و جوانان فارس و اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز به خاطر همراهی با این رشته و واگذاری سالن برای برگزاری مسابقات تشکر ویژه کرد.برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

  آخرین خبر ها