ورزش و گرانی(بخش اول) کد خبر : 2476 | تاریخ خبر:1397/09/03 | 2:28 PM

گران شدن ورزش هشداری برای همه است


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورزش و جوانان شیراز، چند ماه گذشته بیشترین خبری که دست به دست شد خبر گرانی ارز و دلار و بالطبع گرانی فراگیر اجناس و خدمات در ایران بود ،از گرانی اتومبیل گرفته تا مسکن و رب گوجه فرنگی و میوه و ‌....یکی از حوزه هایی که گرانی تاثیر زیادی روی آن گذاشته است و البته هنوز خاموش است و فریادش بلند نشده  ورزش است .
برای موفقیت در ورزش ابزارهای مختلفی مورد نیاز هستند که از آن جمله میتوانیم به زیر ساخت ها و فضاهای ورزشی ،البسه تمرینی ،کفش ،تجهیزات تمرین و مسابقه در رشته های مختلف ،مربی ،اعزام ها و سفر های داخلی و بین المللی اشاره کرد .
اکثر تجهیزات ورزشی از تکنولوژی های غیر ایرانی بهره میبرند و ایران در این حوزه کشوری مصرف کننده محسوب می شود و اگر در بخش های هم تولید کننده باشد نمی تواند با رقبای خارجی رودررو شود و حتی به آنها نزدیک شود .
هر جنس و تولید خارجی برای واردات نیاز به ارز دارد ،هر تیم برای اعزام های داخلی و‌بین المللی نیاز به بلیط و هزینه سفر دارد ،مربیان خارجی برای حضور در  ایران فقط حاضر به دریافت قراداد خود با دلار می شوند و موضوعات دیگر که در مشغله های مختلف به آن خواهیم پرداخت .
گرانی  ورزش تاثیر مستقیمی روی ورزش قهرمانی ،حرفه ای و همگانی خواهد داشت .

در اولین بخش با ماساژ شروع خواهیم کرد و تمام رشته ها را مورد کنکاش قرار خواهیم داد ‌به همین دلیل به سراغ یکی از ماساژور های متخصص شیرازی رفتیم که در ادامه میتوانید به گفتگوی ما توجه کنید.

حسین پیرابی گفت:ماساژ ،پس از  اینکه دونده ی فلاندی لاز ورن  در سال 1972 در المپیک مونیخ  رکورد 10 کیلو متر را شکست مورد توجه قرار گرفت. زیرا همه فهمیدند که او از ماساژ استفاده کرده است.  ماساژ بعد از شکسته شدن رکورد المپیک وارد آمریکا شد و به سرعت پیشرفت کرد.
وی ادامه داد:در حال حاضر ماساژور یکی از اعضای ثابت تیمهای ورزشی حرفه ای است.    امروزه ماساژ ورزشی جزء لاینفک برنامه ورزشی ورزشکاران است که به رسیدن به موفقیت های جهانی و المپیک فکر می کنند .
هر روز که می گذرد به این امر بیشتر واقف می شوند که رسیدن به موفقیت تنها در گرو انجام فعالیتهای ورزشی نیست بلکه آمادگی روحی و هیجانی در کنار آمادگی جسمی برای موفقیت لازم است و از سویی پیشگیری از صدمات ورزشی هم از ارکان رسیدن به پیروزی است ماساژ ورزشی چه در امر آمادگی جسمی و جلوگیری از آسیبهای ورزشی و چه در امر آمادگی روحی روانی برای ورزشکاران بسیار مفید خواهد بود
پیرغبی با بیان اینکه این پایان ماجرا نیست گفت: پس از گرانی های اخیر ماساژ نیز تحت تأثیر قرار گرفت است ،ماساژ به دلیل خرید روغن های مخصوص ماساژ که با نام ماساژ ریلکسیشن شناخته میشود از قیمت تقریبی 15 تا 100 هزار تومان به  قیمتی حدود 50  تا 500 هزار تومان افزایش داشته است ، پیرابی  از لزوم استفاده  ماساژ برای ریکاوری ورزشکاران گفت و اضافه کرد : رول رو تختی از قیمت تقریبی 4 هزار تومان به حدود 25 هزار تومان،اتانول از قیمت تقریبی هر بطری 1 لیتری 12 هزار تومان به 30 هزار تومان یا تخت ماساژ قابل حمل از قیمت تقریبی 600 هزار تومان به قیمت تقریبی 2 میلیون و پانصد هزار تومان رسیده است و  باعث شده قیمت تمام شده ماساژ از ساعتی 60 تا 80 به قیمت تقریبی 100 تا 200 هزار تومان تغییر کند.
پیرابی خاطر نشان کرد :ورزشکاران حرفه ای برای موفقیت و‌ رقابت  با قهرمانان بین المللی  نیاز به هفته ای 2 تا 3 بار ماساژ دارند و با این اوصاف نمیتوانند از این علم و مبحث مهم ریکاوری استفاده کنند.
در نتیجه مطمینا باشید با شرایط موجود ورزش حرفه ای و عدم درآمد کافی ورزشکار در ایران شاهد افول ورزش در سطوح مختلف خواهیم بود .برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

  آخرین خبر ها