افتتاح خانه ورزش روستایی ظفرآباد در هفته تربیت بدنی /حسن زاده:روستاها زادگاه قهرمانان هستند کد خبر : 2448 | تاریخ خبر:1397/08/05 | 4:16 PM

اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز در هفته تربیت بدنی تلاش های بادی  انجام داد و با برنامه ریزی درستی که داشت این هفته را در  تمام ابعاد  گرامیداشت .یکی از رفتار ها و برنامه ریزی های این اداره توجه  به ورزش روستایی  بود که بر همین مبنا  دو‌خانه ورزش روستا ،در روزهای چهار شنبه و پنج‌شنبه دوم و سوم آبان‌ماه افتتاح  شدند.
پس از افتتاح خانه ورزش روستای کودیان ،خانه ورزش روستای ظفرآباد دومین افتتاح خانه های ورزش روستایی در هفت تربیت بدنی بود .

اردشیر حسن زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز در این افتتاحیه گفت:شیراز از نظر سرانه فضای ورزشی از کلانشهر های فقیر است که این موضوع در بخش‌ها و روستاهای این شهرستان هم دیده می شود سعی ما بر ایست با افتتاح خانه ورزش روستایی در بخش های مختلف به گسترش اماکن ورزشی بپردازیم.
حسن زاده ادامه داد:علاوه بر این تلاش ما در چند ماه گذشته بر این بوده است که امکانات و تجهیزات مناسبی را در اختیار روستاها و بخش های مختلف قرار بدهیم .
وی در این افتتاحیه علاوه‌بر در اختیار قرار دادن تجهیزات ورزشی به خانه ورزش روستای ظفر آباد ،البسه تمام‌ تیم های فوتبال  این روستا را تامین کرد و گفت:روستاها مهد ورزشکاران و قهرمانان هستند و میتوان با در نظر گرفتن آنها در برنامه ریزی ها شاهد ظهور و بروز استعداد های ویژه ای در بین  آنها بود .
در ادامه این مراسم محسن سالاری معاون ورزش اداره کل ورزش و  جوانان استان فارس گفت:یکی از اولویت های توسعه، توسعه ورزش روستاها است ،به تبع این‌سیاست روستاهایی که امکانات اولیه ای دارند تجهیز می شوند.

وی ادامه داد:در سطح استان در سال ۹۶صد و پنجاه روستا را تجهیز شده است  ،مبنای تصمیم گیری ما تعداد روستاهای شهرستان هاست  اما ازین پس با در نظر گرفتن سهمیه ای خاص سعی میکنیم شیراز را بیشتر مورد نظر بگیریم .

سید کمال پاک فطرت مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس هم که به دعوت اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز در این مراسم حاضر بود گفت:توجهات مدیریتی به بخش  های شهرستان های شیراز در سال های گذشته کم‌بوده است  ،که خوشبختانه در این چند سال در بعد ورزشی تلاش های خوبی از طریق اداره ورزش و جوانان  و استانداری صورت گرفته است تا شاهد تحول خوبی در این حوزه باشیم .

وی با بیان اینکه ورزش میتواند پیشگام مسائل فرهنگی باشد اظهار امیدواری کرد این حرکات ادامه  داشته باشد.برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

  آخرین خبر ها