حمید قربانی به عنوان عضو ستاد پایگاه مدرسه های قهرمانی ژیمناستیک ایران برگزیده شد کد خبر : 2363 | تاریخ خبر:1397/04/19 | 1:23 PM

حمید قربانی مربی با سابقه ژیمناستیک شیراز که یکی از ارکان این رشته در شهرستان شیراز به حساب میاید و در رزومه خود سابقه مربیگری تیم ملی را در کارنامه دارد و مدرس فدراسیون در این رشته است  به عنوان عضو ستاد پایگاه مدرسه های قهرمانی ژیمناستیک ایران برگزیده شد ،این انتصاب از سوی زهرا اینچه درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک جمهوری اسلامی ایران انجام شد .

قربانی درباره نحوه کارکرد این پایگاه ها گفت:مدرسه های قهرمانی ژیمناستیک در مسیر استعدایابی گام بر میدارند،برنامه ریزی تشکیل مدارس از روز گذشته اغاز شده و باید 5 استان را به عنوان مراکز پایگاه مدرسه های قهرمانی انتخاب کنیم.

در این برنامه ریزی استان هایی مثل فارس یا تهران که امکانات و پتانسیل خوبی دارند را از این لیست جدا میکنیم و در استان هایی حضور پیدا خواهیم کرد که قبل از این فعالیت کمتری در رشته ژیمناستیک داشته اند .

وی با بیان اینکه در کشوری مثل چین که از قطب های ژیمناستیک دنیا محسوب می شود برای انتخاب شش نفر تیم ملی هزاران نفر در مسابقه انتخابی شرکت می کنند گفت:این کشور 40 میلیون ژیمناست و هشتصد هزار ورزشکار حرفه ای در سطوح قهرمانی دارد و در مسابقات مختلف بین المللی موفق است .

حمید قربانی ادامه داد:چشم انداز ما المپیک 2024 است و با برگزاری اردوهای مشترک ،دادن امکانات به استان های محروم و آموزش، فعالیت خود را آغاز میکنیم .

مسئولین ارگان های دیگر باید با  ژیمناستیک  همراه شوند تا هدف ما رنگ واقعیت به خود بگیرید و نه تنها در رشته ژیمناستیک بلکه  دررشته های دیگر نیر با توسعه این رشته  موفق شویم ،این طرح در دیگر کشورهای مطرح در رشته ژیمناستیک در حال اجرا شدن است .

دیگر نکته مهمی که در رشته ژیمناستیک سنین پایه در ایران وجود دارد  برگزاری مسابقات در رده های پایه است که به دلایل مختلفی مثل نداشتن بودجه کمتر برگزار می شود .برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

  آخرین خبر ها