ضرغام محمدکرمی؛ رئیس هیئت تنیس شیراز: مهمترین هدف ما تنیس ارزان و آسان برای همه است کد خبر : 2362 | تاریخ خبر:1397/04/19 | 9:32 PMتنیس رشته ای زیبا با مسابقات بزرگ است که در حال حاضر جام ویمبلدون یکی از چندگرانداسلم بزرگ جهان را در حال برگزاری می بیند. 

این رشته یکی از رشته های گران است که در جامعه قشر خاصی از متمولین را طرفدار خود دارد. 

تنیس در ایران هیچگاه نتوانسته در سطح اول بین المللی خودش را نشان دهد و جایگاهی داشته باشد، حضور در دیویس کاپ های دو و سه دستاورد این رشته در ایران است. 

این رشته در شیراز هم فعال است.

هیئت تنیس شیراز در دوسال گذشته با نگرشی جدید فعالیت هایی را داشته است که در گفتگویی با ضرغام محمدکرمی رئیس هیئت تنیس در شیراز به آن پرداختیم. 

کرمی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: هیئت تنیس در زمانی که توسط ما تحویل گرفته شد حتی دفتر و جایگاهی به نام هیئت تنیس نداشت، که در اولین اقدام سالن استعدادیابی و دفتر هیئت تنیس شیراز را در ورزشگاه حافظیه راه اندازی کردیم. 

در این مکان سالنی برای آموزش با امکانات کامل ، زمین مینی تنیس را راه اندازی کردیم و دفتر اداری هیئت تنیس در کنار آن راه اندازی شد. 

در ادامه زمین تنیس چمن مصنوعی حافظیه راه اندازی شد و با خط کشی آن سعی کردیم پایگاهی جدید برای همگانی کردن این رشته راه اندازی کنیم. 

درست است که تنیس در شرایط حرفه ای، ورزش گران محسوب می شود اما مگر همه فوتبال را در زمین های چمن استاندارد و با بهترین کفش و توپ بازی می کنند! 

باید نگرش را نسبت به رشته تنیس عوض می کردیم و به همین خاطر نیز هدف اولمان را شناساندن تنیس به تمام اقشار جامعه و همگانی کردن آن گذاشتیم. 

کرمی ادامه داد: برگزاری کلاس های آموزشی ویژه کارکنان دولت یکی دیگر از گام هایی بود که در مسیر همگانی کردن رشته تنیس برداشتیم. 

برای آموزش تنیس باید کلاس های تئوری نیز در برنامه ما قرار می گرفت که توسط استاد مسگرزادهدر دفتر هیئت انجام شد. 

رئیس هیئت تنیس خاطر نشان کرد: کلاس های عمومی رایگان آموزش تنیس با فراخوان انجام شد و شروع به کار کرد ، از دو طریق حضوری و اینترنتی ثبت نام هایی را انجام دادیم تا فراگیری رشته تنیس را در بین عموم بالا ببریم. 

این کلاس ها در هر دو بخش برادران و خواهران انجام شد. 

کرمی از برگزاری مسابقات تنیس شیراز نیز خبر داد و گفت: مسابقات قهرمانی شیراز با بالاترین کیفیت برگزار کردیم تا ورزشکاران حرفه ای این رشته در شرایط مسابقه قرار داشته باشند و در رقابت های مختلف با آمادگی بیشتری حضور پیدا کنند. 

هم اکنون بهروز کارگران و اصلان منتخب در بزرگسالان در کشور شرایط بسیار خوبی دارند و اخیرا در مسابقات جام رمضان در رقابت های انفرادی و دو نفره به قهرمانی ایران رسیده اند. 

او تأکید کرد: یکی از مهمترین اقدامات ما تبدیل زمین چمن مصنوعی هفت تنان در کنار پایگاه قهرمانی ورزش فارس به زمین اختصاصی تنیس بود که این رشته را در مناطق مختلف شهر توسعه و گسترش دهیم. 

همانطور که می دانید مدارس پایگاه های بزرگی برای شناسایی ورزشکاران مستعد هستند به همین منظور فعالیت خود را در مدارس محروم اطراف شیراز آغاز کردیم و با استقبال خوبی نیز مواجه شدیم . 

رئیس هئیت تنیس شیراز اظهار کرد: مسابقاتی در بین کارکنان دولت، نوجوانان شهرستان، مسابقات محلی در بخش ارژن و همگان دانش آموختگان این رشته در بخش بانوان در کنار جایزه بزرگ شیراز برگزار کردیم. 

ضرغام محمد کرمی از راه اندازی هیئت تنیس در دو بخش زرقان و ارژن به عنوان دیگر اقدامات این هیئت یاد کرد و گفت: مهمترین هدف ما تنیس ارزان و آسان برای همه است. 

میثم حجّتی برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

  آخرین خبر ها