وحید پالیزیان رئیس هیئت بوکس شیراز : برای اولین بار مسابقات بوکس در فضای آزاد در شیراز برگزار می شود کد خبر : 2350 | تاریخ خبر:1397/04/12 | 6:03 PMرئیس هیات بوکس شیراز اظهار کرد:در شیراز بالغ بر 12باشگاه در بیشتر نقاط شهر به آموزش بوکس می پردازند. 

تعداد مخاطبان بوکس روبه روز بیشتر می شود و ما سعی میکنیم خدمات بهتری ارائه دهیم، رایزنی هایی هم با آموزش و پرورش داشته ایم تا فرهنگ این رشته را در بین نسل جدید گسترش دهیم. 

وی از برگزاری مسابقات چند جانبه بوکس در شیراز خبر داد که با حضور شهرهای صاحب نام در این رشته مثل تهران ،کرمانشاه یا نمایندگان استان های گیلان و لرستان  برگزار خواهد شد و خاطر نشان کرد:این تورنمنت برای اولین بار در فضای باز برگزار خواهد شد و جذابیت بالایی خواهد داشت و با تعاملی که با رسانه ها و صدا و سیما داشته ایم پوشش گسترده ای خواهد داشت .البته این امتیاز را برای باشگاه های شیرازی خواهد داشت که تبلیغات خود را در آن محل انجام دهند تا شماخت بیشتری از آنها پیدا شود ،پ.

پالیزیان از حضور ملی پوش جوان شیرازی در اردوی تیم ملی خبر داد و ادامه داد:حسین شادمان که به تازگی مدال نقره آسیا را بدست اورد برای مسابقات جهانی عضو تیم ملی خواهد بود که در حال حاضر نیز در اردوی مشترک با قزاقستان که در این کشور برگزار می شود حضور دارد .

رئیس هیات بوکس شیراز با عنوان اینکه ابلاغی در خصوص فعالیت هیات ها در حوزه بانوان از سوی فدراسیون ابلاغ نشده گفت:فدراسیون جهانی تاکید کرده برای اجازه حضوور در المپیک باید بوکس بانوان در تمام کشورها فعال شود اما با این وجود هنوز دستور العملی صادر نشده و باید منتظر دستور فدراسیون بوکس باشیم که در این خصوص چه تصمیمی خواهد گرفت .

پالیزیان با اشاره به درخشش شیرازی ها در مسابقات منطقه ای بوکس گفت :شیراز از 6 وزنی که فارس در مسابقات شرکت داد،در سه وزن دارای نماینده بود  که در پایان حسین مستقیم و علی نیک اقبال نقره گرفتند و محمد فیروزی نیز صاحب مدال برنز شد ،سرمربی این تیم محمود نادری و مربی نیز حسن روزیطلب بودند که هر دو از مربیان شیرازی هستند.

وی با عنوان اینکه این رشته در بین رشته های مختلف در المپیک بهمراه دو و میدانی پر بیننده ترین رشته ها است ،اضافه کرد:نتایج حاصله و موفقیت آمیز شیراز در رشته بوکس حاصل یک کار تیمی است و از همین جا دارد از سید حبیب موسوی دبیر هیات و داریوش هژبریان نایب رئیس هیات و سایر مسئولین کمیته ها بخصوص صفاپور و گلزار  تشکر داشته باشم .

وحید پالیزیان رئیس هیات بوکس شیراز در ادامه پیرامون خصوصیات و ویژگی های این رشته گفت:این رشته  تقریباً عضلات تمام بدن را درگیر می‌کند.عضلات کول، سرشانه، جلو بازو، پشت بازو، شکمی، سینه و پشت، تقریباً عضلاتی هستند که هنگام مشت زدن، گارد گرفتن و جاخالی دادن بکار گرفته می‌شوند.عضلات پاهای شما هم برای اینکه درون رینگ مسابقه سر پا بمانید درگیر هستند و به شما کمک می‌کند تا از حریف واقعی یا مجازی‌تان بگریزید. عضلات چهارسر، همسترینگ و باسن با هم کار می‌کنند تا شما را در جهش‌هایتان کمک کرده و به مشتهای شما قدرت دهند.نیرویی که شما برای هر مشت تولید می‌کنید، از پایین تنه شروع می‌شود و از ساق پاهایتان در زنجیره‌ای جنبشی بسمت بالا هدایت می‌گردد.ساقهای قوی به چالاکی شما در رینگ مسابقه کمک می‌کنند.

وی گفت:کارکرد موثر قلب دیگر تاثیر بوکس در سلامتی است،مشت زدن و جهش درون رینگ بوکس، انرژی قابل توجهی مصرف می‌کند، بهمین دلیل بوکس ورزشی موثر برای تمرین قلب نیز بحساب می‌آید.تمرین مقاومت و پایداری از تاثیرات دیگر بوکس است، حتی اگر هیچ‌وقت نخواهید مبارزه‌ای در برابر یک حریف داشته باشید، هنوز هم می‌توانید بدنی تنومندبدست بیاورید.

رئیس هیات بوکس شیراز در پایان سخنانش عنوان کرد:مطمئنا بوکس یک فعالیت فیزیکی است که می‌تواند به روی فرم آمدن بدنتان کمک کند، اما مزایای روانی هم دارد!

 نویسندگانی وجود دارند که در کتابهایشان گفته اند چگونه ضربه زدن به کیسه بوکس و تمرکز بر مشت زنی و ترکیب ضربات، امکان رهایی از ناامیدی، عصبیت و حس تهاجمی را برای شما به ارمغان می‌آورد و یا اینکه چگونه عناصر تخصصی بوکس مانند مشت زنی سرعتی با توپ و جست و خیز کردن، می‌تواند به ایجاد نظم و تمرکز و نهایتان به آزاد کردن فشار ذهنی‌تان کمک کند.
برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

  آخرین خبر ها