نقل و انتقالات لیگ یکی فارسی ها / ​رگه های بومی گرایی در هر دو تیم شیرازی دیده میشود /جوانان را در یابید کد خبر : 2347 | تاریخ خبر:1397/04/12 | 9:56 AM

بهروز جلالیان مشتی است نمونه خروار ،بازیکنی که درتیم ملی دانش اموزان شاهد هنر نمایی های او بودیم و در تیم های ملی پایه فوتبال ایران کاپیتان بوده و بطور ثابت بازی میکرده است اما در حال پست دادن روی برجک هاست و سربازی را میگذراند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورزش و جوانان شهرستان شیراز لیگ دسته اول فوتبال ایران نیمه اول مرداد ماه سال جاری آغاز خواهد شد و هجده تیم حاضر در مسابقات برای صعود و البته نیفتادن جنگ خود را آغاز خواهند کرد.

استان فارس در فصل جاری نیز مثل فصل گذشته دو نماینده در لیگ دسته اول خواهد داشت اما با این تفاوت که قشقایی جایگزین آینده سازان برق جدیدفارس خواهد شد که امتیاز خود را به این تیم پر طرفدار واگذار کرده است .

قشقایی در لیگ دسته دوم حضور داشت اما نتوانست به لیگ یک صعود کند و با فروش امتیاز خود که گفته می شود به یک تیم تهرانی داده شده است جایگزین آینده سازان برق جدید فارس خواهد شد .

تیم فوتبال فجر شهید سپاسی که فصل گدشته در سه هفته پایانی با شکست برابر مس کرمان در شیراز احتمال و شانس صعودش را از دست داد در فصل آینده با کادر فنی جدیدی مسابقات را آغاز خواهد کرد ،این تیم با کنار گذاشتن علی اصغر کلانتری سرمربی گری خود را به کاپیتان سابق خود واگذار کرده است تا وحید رضایی هدایت زرد پوشان را در فصل جدید عهده دار شود .

به نظر با ورود رضایی وحید مرادیو قاسم جنگجو یاران همیشگی او نیز به جمع کادر فنی اضافه شوند و محمود خرمزی و مسعود مقیم نیز او را یاری کنند و از کادر سابق فجر کسی در تیم نماند ،هر چند ای گمانه زنی ها تا شروع تمرینات فجر ادامه خواهد داشت اما تجربه نشان داده وحید رضایی کمتر در کادر فنی خود دست به تغییر میزند و به کمک مربیان وفادار خود نیز وفادار است البته لازم به ذکر است تمام افراد گفته شده از مربیانکاربلد استان فارس هستند .

نام مسعود مقیم در این جمع با توجه به سیزده سال مربیگری تیم ملی پایه ایران میتواند منافع زیادی داشته باشد و به رشد تیم های پایه فجر که کارخانه بایکن سازی این باشگاه محسوب می شدند کمک کند و سطح فنی تیم را بالا تر ببرد .

نماینده دیگر فوتبال فارس در لیگ دسته اول یعنی قشقایی با سرمربی فصل گذشته خود به توافق رسیده و هدایت خویش را به یک مربی بومی سپرده است ،هر چند خیلی ها با توجه به حضور چندین ساله وحید رضایی در شیراز و بازی کردن و مربیگری تیم های فارس او را هم یک مربی بومی میدانند و از یک کادر فنی کاملا بومی بهره می برد .

اصغر اکبری در این فصل پس از کش و قوس های فراوان و یک رفت و برگشت سرمربی قشقایی شد ،قبل از اینکه اکبری سرمربی قشقایی شود ،داوود مهابادی به عنوان سرمربی تیم پر طرفدار شیرازی انتخاب شد اما او یکبار دیگر مثل نیم فصل گذشته فوتبال فارس را رها کرد و اینبار سر از تیم شهرداری ماهشهر در آورد .

البته او با خود یک کادر کامل شیرازی را به ماهشهر برده است ،مهابادی احتشام ساسانی ،سعید غلامزاده و محمد امین صنایع را که در آینده سازان برق جدید فارس سابقه همکاری با آنها را داشت در کادر فنی این فصل شهرداری ماهشهردر کنار خود دارد .

مهابادی بازیکنانی مثل رضا فیروز زاده مجتبی زارع وحید سبزی را از تیم برق جدید به این تیم برده و مسلم حق شناس را که در سال های اخیر یکی از بهترین دروازه بانان فارس محسوب میشده و فصل گذشته را درداماش گیلان توپ زده به این تیم منتقل کرده است .

تیم فوتبال قشقایی نیز که از این هفته تست بازیکنان جوان و زیر بیست و سه سال خود را آغاز کرده است تاکنون با بایکنانی مثل مهرداد علیزاده ،سید کاظم رحمانی و جواد عباسی و خادم به توافق رسیده است .دو بایکن آخر در سال های اخیر بازیکن قشقایی بوده اند و دو بازیکن اول نیز در تیم های بهمن و کارا و آینده سازان برق جدید فارس حضور داشته اند که در فصل گذشته با وحید رضایی در داماش بازی میکرده اند .به نظر رویکرد بومی گرایی قشقایی که در سال های گذشته شاهد آن بوده ایم ادامه پیدا کند که بسیار شایسته است

محمدامین حاجی زاده ، گودرز داوودی،حسين غريبی و حسین بهرامیبه فجر شهید سپاسی پیوسته اند وسید محمد حسینی - شاهین مجیدیۀ،ابوذر صفرزاده ، امین مشایخ ، سید احمد حیات منشاحسان جودکی و امین شجاعیان از تیم زرد پوش شیرازی جدا شده اند ،هر چند رسول فلاح و وحید رضایی باید نگاهی عمیق به برجک های لشکر اما حسین بیندازند چرا که بازیکنان جوان خوبی از تیم های پایه و حتی بزرگسال باشگاه که عمدتا بازیکنان بومی نیز هستند در حال پست دادن و پوشیدن لباس سربازی هستند .

بهروز جلالیان مشتی است نمونه خروار ،بازیکنی که درتیم ملی دانش اموزان شاهد هنر نمایی های او بودیم و در تیم های ملی پایه فوتبال ایران کاپیتان بوده و بطور ثابت بازی میکرده است در حال پست دادن روی برجک هاست و بازیکنانی که تنها یک یا دوبار بهاردوهای ملی فراخوانده شده اند به تیم میپیوندند.

البته با شناختی که از رسول فلاح و وحید رضایی داریم جوانان شاکله اصلی فجر را تشکیل خواهند دادو مثل پوریا آریا کیا که توسط مین وحید رضایی کشف شد و در کنار دیگر بازیکنان برق جدید که فصل گذشته با حضور چند سالهکنار یکدیگر زیر نطر رضایی خوش درخشیدند شاهد اتفاقات خوبی در فجر خواهیم بود .

فجری ها با لغو امتیازات نظامی تراکتور سازی و خصوصی سازی این تیم حالا با فراغ بال میتوانند به جذب بازیکنان خوب سرباز لیگ برتر بپردازند و برای صعود به لیگ برتر تیمی قوی را تدارک ببینند .

میثم حجتیبرای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

  آخرین خبر ها