فرصت کسب مدال تکواندو در بازیهای آسیایی جاکارتا کاهش یافت کد خبر : 2234 | تاریخ خبر:1397/02/30 | 9:34 AM

رئیس فدراسیون تکواندو جمهوری اسلامی از کاهش فرصت کسب مدال این رشته ورزشی در مسابقات آسیایی 2018 جاکارتای اندونزی خبر داد.سیدمحمد پولادگر  افزود: در این دوره از بازی ها، فرصت کسب مدال در بخش کیورگی (مبارزه) از 8 وزن دوره قبل به 5 وزن کاهش یافته است.
به گفته وی، شرایط رشته ورزشی تکواندو در بازی های 2018 جاکارتای اندونزی نسبت به بازی های گذشته آسیایی متفاوت شده است.
به گفته وی، بخش پومسه نیز به بازی های آسیایی 2018 جاکارتا اضافه شده است، درحالی که امسال در سطح آسیا مسابقات این ماده برگزار نشده است.
پولادگر افزود: در ماده پومسه فرصت کسب دو مدال وجود دارد که شرایط برای کسب این مدالها برای همه کشورهای شرکت کننده سخت خواهد بود.
رئیس فدراسیون تکواندو ایران با بیان اینکه کار تیم ملی در بازی های جاکارتا بسیار سخت خواهد بود، تاکید کرد: با راه اندازی ماده پومسه در بازی های 2018 اندونزی، شرایط به نفع کره جنوبی و اندونزی است.
به گفته وی، سبک جدید نیوپومسه (New Poomsae) در بازی های 2018اندونزی نیز راه اندازی شده است که هیچ کدام از کشورها با این سبک آشنایی ندارند.
پولادگر افزود: برای این سبک، تنها یکی دو دوره آموزشی گذاشته اند اما هیچ مسابقه ای برای آن برگزار نشده است.
به گفته وی، قرار است هفته آینده یک دوره مسابقات نیوپومسه در ویتنام برگزار شود که با فاصله زمانی کم تا بازی های 2018 آسیایی اندونزی به نظر می رسد تیم ها نتوانند خود را به مرحله آمادگی کامل برسانند.
وی تصریح کرد: تیم ملی تکواندو ایران تمام تلاش خود را در این زمینه به کار گرفته و به تازگی نیز یک مربی کره ای در این سبک برای تیم ملی به کارگیری شده است.
پولادگر در خصوص حضور تکواندو ایران در بازی های 2020 و قهرمانی تکواندو روسیه در اروپا نیز گفت: شرایط المپیک با تمام مسابقات متفاوت است و تیم ایران برای حضور در این بازی ها برنامه مدونی دارد.
به گفته وی، با توجه به شرایط خوبی که تکواندو ایران در جهان دارد سعی می شود در المپیک 2020این رشته صاحب افتخارات بیشتر از گذشته شود.
وی در خصوص احتمال بازگشت باقری معتمد نیز افزود: این ورزشکار سالهاست از تیم ملی خداحافظی کرده است و سن او برای بازگشت به تیم ملی اقتضا نمی کند.
به گفته وی، تیم ملی تکواندو در مسابقات قهرمانی آسیا در تکواندو با تمام توان حضور خواهد یافت.
به گزارش ایرنا، بازی های آسیایی که به المپیک قاره ای نیز شهرت دارد 18 آگوست 2018 مصادف با 27مردادماه سال 97 در جاکارتای اندونزی آغاز می شود.
ایران در رشته تکواندو در بازی های 2014 موفق به کسب با 12شرکت کننده صاحب 7 مدال شد که 4 مدال آن طلا بود و پس از کشتی بیشترین مدال کاروان ورزشی ایران در تکواندو بدست آمد.
رشته ورزشی تکواندو یکی از رشته های رزمی المپیکی است که بر روی تشک شیاف چان با هوگو و کلاه برگزار می شود و ضربات پا و تا حدودی دست در این مبارزه به کسب امتیار ختم می شود.برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

  آخرین خبر ها