درخشش ایران در رقابت های جهانی تیراندازی معلولین با شیرازی ها ؛ ساره جوانمردی ؛مثل همیشه! کد خبر : 2202 | تاریخ خبر:1397/02/19 | 10:02 AM

درخشش ایران در رقابت های جهانی تیراندازی معلولین با شیرازی ها ؛

جوانمردی ؛مثل همیشه!

جوانمردی ؛مثل همیشه!

ساره جوانمردی با کسب سهمیه المپیک و دو نشان طلا باز هم خوش درخشید

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز ،در پنجمین روز از رقابت های جهانی تیراندازی معلولین که به میزبانی کره جنوبی برپاست، نمایندگان کشورمان به یک نشان طلای انفرادی و یک نشان نقره تیمی دست یافتند.

در مرحله مقدماتی رقابت های تپانچه خفیف ۵۰ متر P4 ، سمیرا ارم تیر انداز شیرازی با ثبت رکورد ۵۵۴ ضمن شکستن رکورد جهان در جایگاه اول قرار گرفت، ساره جوانمردی ورزشکار پر افتخار شیرازی با رکورد ۵۴۱ در جایگاه ششم ایستاد و مهدی زمانی با رکورد ۵۳۲ یازدهم شد و مجید فلاح اردشیر نیز با رکورد ۵۱۰ در جایگاه سی و یکم قرار گرفت.

بر این اساس ساره جوانمردی و سمیرا ارم به فینال مسابقات تپانچه خفیف راه یافتند و ساره جوانمردی موفق شد با رکورد ۲۲۴٫۵ به نشان طلا دست یابد و سمیرا ارم نیز هفتم شد.

در بخش تیمی تپانچه خفیف ۵۰ متر، تیم ایران متشکل از ساره جوانمردی، سمیرا ارم و مهدی زمانی، موفق شدند بامجموع امتیاز ۱۶۲۷ به نشان نقره و عنوان نایب قهرمانی جهان دست یابند.

رقیه شجاعی آخرین نماینده ایران در این مسابقات است که رقابت او در ماده تفنگ R3 در جریان است.

پیش از این ساره جوانمردی با ثبت رکورد ۲۳۷.۶، به نشان طلای فینال تپانچه بادی ۱۰ متر جهان و سهمیه مستقیم رقابت های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ دست یافته بود.

دو بانوی ملی پوش دیگر کشورمان، خدیجه رستمی و سمیرا ارم نیز به ترتیب در جایگاه پنجم و هفتم فینال P2 قرار گرفته بودند.

نشان های نقره و برنز این رقابت ها، به نمایندگانی از اوکراین و مقدونیه رسیده بود.

رقابت های قهرمانی جهان تیراندازی معلولین به میزبانی شهر چئونگ جو از ۱۴ تا ۲۱ اردیبهشت ماه در جریان است.

تیم ملی ایران نیز با ترکیب ساره جوانمردی، سمیرا ارم، خدیجه رستمی، مهدی زمانی، مجید فلاح اردشیر و رقیه شجاعی، به سرمربیگری حسین امیری در این مسابقات حضور دارد

تیم ملی تیراندازی جانبازان و معلولین کشورمان با کسب ۴ نشان رنگارنگ به کار خود پایان داد.

خبرنگار:میثم حجتیبرای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

  آخرین خبر ها