امروز شیراز پایتخت جودو جهان بود ! کد خبر : 2199 | تاریخ خبر:1397/01/30 | 8:05 PM

تور جهانی جودو به شکل با شکوهی در شیراز و حافظیه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز ،تور جهانی جودو یکی از برنامه های جدید ورزشی جهان است که در کشورهای مختلف به معرفی رشته جودو‌ می پردازد و همزمان اداب ،فرهنگ و سنن این کشورها را به کل جهان مخابره میکند .

این تور از شب گذشته در‌شیراز با استقبال از اعضای ان در‌ دروازه قران اغاز شد و عصر امروز مقابل ارامگاه حافظ با اجرای تکنیک های جودو برای تماشاگران  و جودوکاران  شیرازی به اتمام رسید .

تور آموزشی، تبلیغی از سوی اتحادیه جهانی جودو به‌منظور آموزش، تبلیغ و مستندسازی از نقاط پررنگ در رشته جودو و کوراش در تاریخ 25 فروردین‌ماه وارد کشور شدند.

 ایران سومین کشور میزبان این تور است که این گروه اعزامی (گروه اعزامی IJF) در تاریخ 1 و 2 اردیبهشت‌ماه بعد از بازدید از 7 استان البرز، اصفهان، تهران، فارس، مازندران، همدان و خراسان رضوی، در خراسان شمالی خواهند بود .

 این گروه شامل ورزشکار قهرمان المپیک از کشور مجارستان به مدیریت آقای نیکولاس مستر همراه دو فیلم‌بردار است.

 این مستند در شبکه‌های جهانی پخش خواهد شد، 

 ایران سومین کشوری خواهد بود که میزبان این تور جهانی است و در کشور نیز 8 پایگاه اصلی که یکی از آن‌ها شیراز است، در این برنامه خواهند بود.

 این مستندسازی از سوی فدراسیون جهانی است و فدراسیون جودو و کوراش کشور توانسته با ارتباطی که دارد این برنامه را ترتیب دهد ،این برنامه در شیراز از ساعت شش بعد از ظهر پنج شنبه سی ام فروردین ماه برنامه خود را در جوار حافظیه  کردند این تیم قبل از ان صبح پنج شنبه از تخت جمشید دیدار کردند و در ضیافتی نهار را به مهمانی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز  در این شهر صرف کردند .

 این برنامه جنبه نمایش و تبلیغ برای جودو دارد، مخاطبین اصلی این برنامه  علاوه بر مربیان و داوران، جودوکاران رده‌های پایه و هنرجویان جدید و آنانی که می‌خواهند وارد جودو شوند مانند دانش آموزان هستند .

 گروه از همه برنامه‌هایی که هر استان در حاشیه این تور برگزار می‌کنند فیلم‌برداری خواهند کرد و هر استان می‌تواند با بهره‌گیری از این فرصت به معرفی ورزش استان، دیگر قابلیت‌ها و ظرفیت‌های استان خود بپردازد چراکه این برنامه بازتاب گسترده‌ای خواهد داشت.

این گروه علاقه‌مند‌است از برنامه‌ها یا رسوم یا هر چیز جالب و ناشناخته مناطقی که می‌روند هم مستند تهیه کنند و حتی این می‌تواند فرای از تشک جودو باشد.

 فیلم‌های تهیه‌شده، در گرند پری و گرند اسلم‌ها و شبکه‌های جهانی به نمایش گذاشته می‌شود.

ابن تور با همکاری فرمانداری شهرستان شیراز ،اداره کل ورزش و جوانان استان فارس ،اداره ورزش و‌جوانان شهرستان شیراز ،شورای اسلامی شهر شیراز ،شرکت مخابرات شهرستان شیراز ،پلیس راهور شهرستان شیراز ،نیروی انتظامی شهرستان شیراز ،اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و‌گردشگری شهرستان شیرز ،اداره راهداری شهرستان شیراز  ،اموزش و‌پرورش ناحیه چهار برگزار شد .برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

  آخرین خبر ها