« با تکیه بر توان علمی و اجرایی نخبگان استان فارس در برگزاری ۳۱ مین دوره پزشک تیم رقم خورد: نام هیأت پزشکی ورزشی فارس بر یکی از قله های افتخار کشور حک شد» کد خبر : 2063 | تاریخ خبر:1396/11/14 | 11:51 AM

سی و یکمین دوره پزشک تیم در شیراز برگزار شد ،این دوره با شرکت پزشکانی از کل کشور به مدت یک هفته توسط هیات پزشکی ورزشی استان فارس برنامه ریزی و اجرا شد.به گزارش روابط عمومی اداهر ورزش و جوانان شهرستان شیراز ،پزشکان  تیم در ورزش حرفه ای امروز به عنوان یکی از ارکان مهم موفقیت های ورزشی به حساب می آیند .پزشکی ورزشی در برگیرنده مباحث کاربردی زیادی در ثبت یک موفقیت ورزشی است که اولین آن سلامت افراد برای حضور و شرکت در ورزش و انتخاب رشته های ورزشی است.
پزشکان ورزشی می توانند با حضور در کنار یک باشگاه یا تیم ورزشی بازیکنان را در برطرف کردن نقاط ضعف جسمانی یاری کرده و با ارائه نکات مختلفی در زمینه های تغذیه، روان پزشکی و آمادگی جسمانی علاوه بر پیشگیری و درمان آسیب دیدگی ها درموفقیت های آنها سهیم باشند.
هیات و شکی ورزشی فارس در دوستا اخیر با برگزار ی دوره ها، سمینارها و سمپوزیوم های مختلف پزشکی ورزشی نگرش جدیدی در حیطه این حوزه در ذهن فعالان ورزش فارس و ایران بوجود آورده است که ثمره آن در موفقیت های ورزشی حال حاضر و آینده فارس مشهود است.
دکتر حیدر صفر پور سرپرست هیات پزشکی ورزشی استان فارس در حاشیه برگزاری این دوره با تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی، شهدای انقلاب اسلامی و شهدای مدافع حرم و آروزی سلامتی و طول عمر برای رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار کرد :با برگزاری سی و یکمین دوره پزشک ورزشی ایران در شیراز یکبار دیگر نام استان فارس بر یکی از قله های افتخارات کشور ثبت شد، استانی که به تعبیر مقام معظم رهبری همیشه در قله است.
وی ادامه داد :سی و یکمین دوره پزشک ورزشی ایران با حضور شرکت  کنندگانی از تمام کشور به مدت یک هفته در شیراز و  زیر نظر هیات پزشکی ورزشی استان فارس انجام پذیرفت که برای اولین بار در سطح کشور با اعتماد فدراسیون پزشکی ورزشی و تکیه بر توانمندی های علمی و اجرایی استان  و هیات پزشکی ورزشی در  فارس و خارج از پایتخت  به اجرا درآمد.
دوره 'پزشک تیم' فارس نگرش جدیدی بر این مقوله داشت و  گروه هایی که در این دوره آموزشی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی  شرکت داشتند رویکردی  عملی به حوزه پزشک تیم داشتند و دید صرفا تئوری را در این حوزه از بین بردند.
وی عنوان کرد : پزشکی ورزشی یکی از حوزه هایست  است که یک پزشک باید هنر استفاده عملی از آموخته های تئوری خود را داشته باشد.
ضعف در هر کدام از زمینه های تئوری یا عملی باعث کاهش برآیند مطلوب برای موفقیت یک ورزشکار خواهد شد.
صفر پور اضافه کرد :نکته جالب اظهار علاقمندی پزشکان شرکت کننده این دروه برای حضور در سایر  دوره های آموزشی هیات پزشکی ورزشی فارس بود.
مبنای هیات پزشکی ورزشی برگزاری  میزبانی مطلوب و بهره بری مناسب شرکت کنندگان بود.
وی خاطر نشان کرد :در این دوره اساتیدی از گروه های ارتوپدی، چشم پزشکی، گوش حلق و بینی، تغذیه، روان پزشکی و علوم ورزشی حضور داشتند  و در ان  شکل جدیدی از آموزش  پزشک تیم ارائه شد که نگاهی کاملا کاربردی داشت.
با توجه به سطح بالای دوره این گروه از اساتید از هم اکنون  اعلام آمادگی کرده اند که در دوره های بعدی حضور پر رنگ تری داشته باشند، امیدواریم برگزاری پرقدرت این دوره باعث شود میزبانی های بزرگ تری با توجه به ثمر نشستن شایستگی های استان  در عرصه های مختلف  در اختیار فارس قرار داده شود.
سرپرست هیات پزشکی ورزشی استان فارس گفت :هیات پزشکی ورزشی با تربیت متخصصانی تحت عنوان پزشک تیم بازویی موثر برای موفقیت تیم های ورزشی فارس خواهد بود، چرا که مصدومیت و آسیب های ورزشی همواره صدمات جبران ناپذیری در زمینه های مختلف برای یک باشگاه به بار خواهد آورد.
رکن اصلی باشگاه داری به کار گیری بازیکنان سالم از نطر جسمی و روحی است، هیات پزشکی ورزشی در ابتدا سلامت این بازیکنان را تایید کرده و در ادامه نیز با همراهی پزشکان تیم  با ارائه خدمات مختلف   آمادگی این بازیکنان را دنبال خواهد کرد.
صفر پور تصریح کرد :لازم می‌دانم از تلاش دکتر محمد زاده مسئول کمیته آموزش و  همچنین دیگر  کمیته های مختلف  هیات پزشکی ورزشی استان فارس در برگزار ی آبرومند این دوره که پاسخ اعتماد فدراسیون پزشکی ورزشی را به بهترین شکل ممکن دادندتشکر کنم .
وی در پایان اظهار امیدواری کرد که تمام دستگاه های مرتبط با حوزه وسیع و گسترده  سلامت در کنار هیات پزشکی  ورزشی  دست به دست هم دهند و خدمات شایسته ای را در این بخش به مردم و ورزش ارائه دهند،
هم افزایی و همدلی این بخش ها باعث اعتلای نام فارس  در ایران می شود.

مصاحبه :میثم حجتیبرای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

 پربیننده ترین ها
  آخرین خبر ها