حیدر صفر پور:دوره پزشک تیم در شیراز برگزار می شود کد خبر : 2029 | تاریخ خبر:1396/11/06 | 1:46 PM

  دوره پزشک تیم  در شیراز برگزار می شود، رشته پزشکی ورزشی، معمولاً دو هدف عمده را در بر می گیرد؛ هدف اول آن خدمات پزشکی است که به ورزشکاران داده می شود و از بخش های مختلفی همانندپیشگیری و درمان  آسیب های ورزشی ، بازتوانی،  بهبود عملکرد و توان، روان شناسی و تغذیه  تشکیل می شود.  هدف دوم آن، سلامت جامعه و بیماریهایی است که با ورزش بهبود پیدا می کنند، در این بخش می‌توان به بازتوانی های قلبی و ریوی، ورزش درمانی در بیماری های مزمن، همچنین درمان  آسیب های ورزشی که مردم عادی به آن  دچار می شوند اشاره کرد. 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز ،سی و یکمین دوره «پزشک تیم»در شیراز برگزار می شود.  این دوره در محل هیأت پزشکی ورزشی استان فارس انجام خواهد شد. پزشکی تیم های ورزشی از جمله مواردی به حساب می آید که می بایستی  در ایران بیش از این مورد توجه قرار بگیرد با هم افزایی حوزه پزشکی در حیطه ورزش شاهد هم پوشانی کمبود های ورزشکاران در رسیدن به موفقیت باشیم .   هیئت  پزشکی ورزشی استان فارس  در ادامه خدمات آموزشی دو ساله اخیر خود  (بیش از40 برنامه آموزشی در زمانی 700 ساعته  در قالب سمپوزیوم ها و سمینارها و دوره های تخصصی آموزشی)   به آن توجه کرده و در راس برنامه هایش قرار داده است.

این دوره از ۷ تا ۱۱ بهمن ماه ۹۶ به مدت پنج روز انجام خواهد شد. وظیفه پزشکان تیم های ورزشی تنها به زمان مسابقه و همراهی تیم در رویداد های ورزشی برنمی گردد و در هنگام تمرینات، پیش و پس از مسابقات و حتی زندگی شخصی ورزشکاران نمود دارد.
دوره پزشک تیم استان فارس با حضور  پزشکانی از ۷ استان کشور قرار و برگزار خواهد شد. 

 این دوره با حضور نمایندگانی از استانهای فارس،خراسان رضوی،تهران،بوشهر،کهکیلویه وبویراحمد،چهارمحال و بختیاری و قزوین برگزار می شود. 

سرپرست هیات پزشکی ورزشی استان فارس در این باره گفت : دوره پزشک تیم   از مهمترین دوره های آموزشی فدراسیون پزشکی ورزشی در کشور  است  و در آن  اساتید مجرب دانشگاه علوم پزشکی شیراز از گروههای آموزشی ارتوپدی،طب اورژانس،چشم پزشکی،گوش و‌حلق و بینی،روانپزشکی،پزشکی ورزشی و اساتید حوزه ورزش حضور دارند. 

حیدر صفر پور افزود :نکته شاخص در برگزاری ۳۱ مین دوره پزشک تیم،اعتماد فدراسیون پزشکی ورزشی کشور به توانمندی هیات پزشکی ورزشی استان فارس است و برای اولین بار صددر صد از توان علمی اساتید استان و توان اجرایی هیات استفاده میشود و حتی مدیریت و‌نظارت دوره هم با هیات استان خواهد بود. 

وی خاطر نشان کرد :جا دارد از حسن اعتماد فدراسیون پزشکی ورزشی کشور خصوصا ریاست محترم فدراسیون  جناب اقای دکتر نوروزی و همینطور از تلاش شبانه روزی همکارانم  در طی این مدت که باعث اعتبار مضاعف هیات استان شده و زمینه اعتماد فدراسیون را فراهم کرده تشکر کنم. 

صفرپور در پایان گفت:امیدوارم با تلاشهای بی شائبه ی تیم علمی و اجرایی هیات پزشکی ورزشی استان که با حاکم شدن رویکرد و نگرش متفاوت روح تازه ای در کالبد ورزش دمیده است و تحولی در عرصه خدمت رسانی علمی و عملی در ورزش استان ایجاد کرده است، روز به روز شاهد ارتقا حایگاه ورزش استان باشیم تا زمینه ساز  کسب افتخارات بین المللی برای کشور عزیزمان ایران اسلامی باشد. برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

 پربیننده ترین ها
  آخرین خبر ها