اعتماد به جوانان خطرناک نیست کد خبر : 2021 | تاریخ خبر:1396/11/05 | 9:13 AM

مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: تصویب اساسنامه مجمع ملی جوانان گام بلندی در راستای هویت بخشی به جوانان است.

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز و به نقل از راستین آنلاین حیدر علی کامیاب در آستانه برگزاری مجمع ملی جوانان در شیراز با اشاره به اهمیت برگزاری این مجمع افزود: باید باور کنیم که هرزمان به جوانان اعتماد کردیم، زیان ندیده‌ایم.

وی لزوم حضور جوانان در مسیر توسعه کشور را حقیقتی غیرقابل‌انکار دانست و گفت: اگر بتوانیم شرایط افزایش مشارکت اجتماعی جوانان و سازمان‌های مردم‌نهاد را بیش از گذشته فراهم کنیم، آنگاه می‌توانیم بدون دغدغه مطمئن باشیم که گامی اساسی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی، محرومان و توسعه کشور برداشته‌ایم.

دبیرستاد ساماندهی امور جوانان استان فارس با تأکید بر لزوم استفاده از تجربه‌های دنیای امروزی در فرصت دادن به جوانان گفت: خلاقیت، نوآوری، انرژی و انگیزه ثروت‌هایی بی به دلیل در وجود جوانان است که با تکیه‌بر آن‌ها می‌توان کشور را برداشتن پشتوانه‌ی نیروی انسانی متعهد و متخصص بی‌نیاز کرد.

کامیاب رابطه افزایش مشارکت‌های اجتماعی جوانان با کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه را رابطه‌ای معنادار دانست و گفت: نسبت عکس این دو مقوله باعث می‌شود تا با توسعه مشارکت و تعاملات اجتماعی جوانان در جامعه آسیب‌های اجتماعی کمتر ‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به برنامه‌ریزی جهت تصویب اساسنامه مجمع ملی جوانان در نشست شیراز افزود: تصویب این اساسنامه و تشکیل مجمع ملی جوانان زمینه‌ساز پرورش مدیران آینده کشور است.

کامیاب افزود: مجمع ملی جوانان، شبکه بزرگ ملی ارتباط با تمام جوانان در کشور است که به‌صورت تخصصی در کمیسیون‌هایش اقدامات خود را انجام می‌دهد و نتایج فعالیت‌هایش را در اختیار مجمع ملی جوانان قرار می‌دهد تا این مجمع، آن‌ها را در بخش‌های تخصصی دولت و مجلس جهت تصویب و تصمیم‌گیری دنبال کند.

مدیرکل ورزش و جوانان فاصله ایجاد شکاف بین نسل‌ها حاصل باور نکردن نسل جوان توسط نسل پیشین دانست و با تأکید بر اینکه عدم اعتماد به توان و استعداد جوان امروز موجب شده که مانتوانیم فرزندان خود را باور کنیم گفت: برخی سیاست‌های غلط درگذشته باعث شده تا با جوانان خود را گم کنیم و جوانان هویت خودشان را!

کامیاب سیاست دولت تدبیر و امید را تغییر این رویه دانست و افزود: ساماندهی و تسهیل تشکیل سازمان‌های مردم‌نهاد و فراهم‌سازی بسترهای لازم برای افزایش مشارکت‌های اجتماعی جوانان نتیجه این تغییر سیاست در مواجهه با جوانان و مسائل مربوط به آن‌ها است.

وی با تأکید بر لزوم اعتماد به توانایی و ظرفیت‌های جوانان گفت: سه سال است که در استان فارس برنامه‌های بزرگی نظیر پایتختی جوانان جهان اسلام، برگزاری مجمع ملی جوانان کشور و چندین برنامه ملی و بین‌المللی دیگر جوانان توانمند این استان برگزار می‌کنند از این فارس می‌تواند الگویی مناسب برای دیگر استان‌های کشور در راستای فرصت دادن و اعتماد کردن به جوانان باشد.

کامیاب در پایان با ابراز امیدواری نسبت به نتایج تصویب اساسنامه مجمع ملی جوانان و تشکیل این مجمع گفت: امیدوارم در آینده‌ای نزدیک همه ما به این باور برسیم که اعتماد به جوانان خطرناک نیستبرای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

 پربیننده ترین ها
  آخرین خبر ها