دیدار رئیس اداره ورزش و جوانان و سرپرست هیات پزشکی ورزشی استان فارس انجام شد کد خبر : 1994 | تاریخ خبر:1396/10/27 | 12:25 PM

خدمت کردن هم افزایی و همدلی می خواهد .

هیات پزشکی ورزشی نقش انکار ناپذیری در ورزش دارد و با دیگر هیات ها تفاوت آشکاری دارد ،اردشیر حسن زاد ه بابیان این مطلب یادآور شد :این هیات با تمام هیات ها در ارتباط است و تمام هیات های ورزشی خدمات آن را حس می کنند .

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز در نشستی که در اداره ورزش و جونان با سرپرست هیات پزشکی ورزشی داشت عنوان کرد:چتر حمایتی هیات پزشکی ورزشی باید بر سر تمام هیات های دیگر گسترده شود تا ورزشکاران در یک فضای ایمن و آماده به خدمت، بهترین عملکرد خود را ارائه دهند .

هیات پزشکی ورزشی یک نقش محوری و انکار ناپذیر در ورزش دارد و علاوه بر پوشش پزشکی مسابقات در زمینه های برطرف کردن مشکلات و اسیب های روحی ،استراحت ورزشکاران ،تغذیه ورزشی  و برطرف کردن مصدومیت ها به هرم موفقیت در ورزش کمک شایانی میکند .

وی با بیان اینکه خدمتگزاری به ورزش شیراز را یکی از برگ های پر افتخار سوابق کاری خود می داند و در این مسیر سعی کرده  اعتقادات و چارچوب کاری خود را حفط کند افزود: در حال حاضر  می خواهیم رد پای هیات پزشکی در ورزش شیراز بیش از این دیده شود تا ورزش سود بیشتری از این همراهی ببرد.

ورزش شیراز در زمینه های مختلف مورد ظلم قرار گرفته است ،اگر بخواهیم سرانه فضای ورزشی را مثال بزنیم به عدد 36 سانتی متر برای هر نفر می رسیم که فاصله زیادی با 250 سانتی متر جهانی و افق یک متر برنامه پنجم توسعه کشورمان دارد با این وجود هر  فعالیتی در زمینه کمک به ورزش شیراز انجام  شود ماندگار می شود .

حسن زاده افزود:باید در جلسات مستمر کمبود ها و مشکلات موجود حل شود و با تعامل و همفکری اثر و تیتر مناسبی در ورزش شیراز  بر جای گداشته شود .

در ادامه حیدر صفرپور سرپرست هیات پزشکی ورزشی این نشست را فتح بابی برای ارتباطات بیشتر هیات پزشکی ورزشی با اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز برای ارئه خدمات بهتر دانست و گفت:هدف مشترک همه ما ،خدمت به ورزش استان و شهرستان شیراز است و تنها رویکرد ما نیز بر همین مبنا نهاده شده است ،خدمت کردن هم افزایی و همدلی می خواهد .

وی با عنوان اینکه در راستای رسیدن به یک هدف مشترک این هم افزایی و همدلی به کار می آید اضافه کرد:در هیات پزشکی ورزشی با توجه به امارها و ارقام موجود ره چند ساله را طی کرده ایم 

هیات پزشکی ورزشی با سایر هیات های ورزشی متفاوت است ،این هیات ورزشکاری ندارد اما تمام جامعه  ورزش را مخاطب خود می بیندو در تعامل با تمام انها است .

صفرپور برقراری هیات پزشکی ورزشی در شهرستان شیراز را عاملی برای برداشتن مسئولیت های زیاد این هیات (با توجه به درصد بالای ورزشکاران سازمان یافته شیراز ) از روی دوش خود و همکارانش  دانست و تاکید کرد:با  وجود این فرصت ها ،تهدید هایی هم در این تصمیم وجود دارد که با تصمیم وزارت ورزش  قرار شد هیات های پزشکی ورزشی شهرستانی در مراکز استان ها به خصوص کلان شهر ها فعال نشوند و هیات های استانی عهده دار وظایف آنها باشند .

وی ادامه داد:هیات پزشکی ورزشی قطعا و اخلاقا متعهد به تنها نگداشتن ورزش شیراز است و در این راستا داشتن یک هدف مشترک  می تواند باعث کاهش مشکلات شود .


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

 پربیننده ترین ها
  آخرین خبر ها