فروغ بهلولی :امیدوار به قهرمانی مسابقات بین المللی هستم کد خبر : 1993 | تاریخ خبر:1396/10/27 | 10:56 AM

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز ،کیک بوکسینگ یکی از رشته های رزمی دفاعی مانند تمام رشته های رزمی دارای کمربند و دان می باشد، این ورزش در رینگ یا تاتامی برگزار می شود به افرادی که در مبارزات کیک بوکسینگ شرکت می کنند فایتر می گویند.

گرفتن حریف در مسابقه خطا است و اگر در مسابقه بیش از 3 خطا صورت بگیرد بازنده اعلام می شوند، زمان مسابقه معمولا سه راند سه دقیقه ای می باشد و ورزشکاران بین هر راند یک دقیقه استراحت می کنند. 


ضربات مشت به سر حریف دارای یک امتیاز و ضربات پایی به سر دو امتیاز و هم چنین ضربات پایی که به صورت چرخشی اجرا شوند و به سر حریف اصابت کنند 3 امتیاز دارند.


در ادامه پای صحبت یکی از قهرمانان آسیایی بانوان می نشینیم:


خودتان را معرفی کنید؟

فروغ بهلولی ، در شیراز هستم ، در حال حاضر در رشته رزمی دفاعی کیک بوکسینگ فعالیت می کنم.


ازچه زمانی این رشته را شروع کردید ؟

از سال1390در رشته کیک بوکسینگ فعالیت کردم ،در سال 1391 مقام اول استان و همچنین مقام اول کشور را بدست آوردم و سال 1396 به اردوی ملی دعوت شدم.


چه افتخاراتی را تا بحال کسب کردید؟

نه مقام اولی و چهار مقام دومی و یک مقام سومی در استان ، دومقام اولی ودو مقام دومی در کشور، مقام سوم آسیایی کیک بوکسینگ در رده ی بزرگسالان افتخاراتی است  که تاکنون بدست آورده ام.


چه مسابقاتی را در پیش دارید؟ 

مسابقه تورنمنت بین المللی که اعزام این مسابقه از استان فارس خواهد بود و تمام تلاش خودم رامی کنم تا در این مسابقه حرفی برای گفتن داشته باشم، امید رسیدن به مقام اولی در این دوره از مسابقات را دارم ،دیگری نیز مسابقه قهرمانی کاپ اروپا که در آن کشورهای اروپایی وکشور های آسیایی شرکت می کنند.


رقیب های اصلی تان  در مسابقات آسیایی 96 را چه کسانی می دانید؟ 

رقیب اصلی خودم را می توانم کشور های ازبکستان ، قزاقستان معرفی کنم، 

این مسابقات به میزبانی ازبکستان برگزار شدتاریخ برگزاری مسابقات 19 الی 21آبان ماه بود و تیم های ازبکستان ، قزاقستان، ایران ، روسیه به ترتیب مقام های اول تا چهارم را بدست آوردند.


فاکتور های لازم رشته رزمی کیک بوکسینگ چیست؟ 

قدرت ، سرعت ، عکس العمل ، تمرکز ، برخورداری از از دست و پای قوی و اعتماد به نفس مهم ترین فاکتور های موفقییت در این رشته است.


درحال حاضر چه مشکلات و کمبود هایی در این رشته احساس می کنید؟ 

نداشتن باشگاه خصوصی و مرتبط بارشته کیک بوکسینگ ، نداشتن اسپانسر وعدم حمایت مالی از جمله مشکلات ماست ،همچنین  هزینه تمرینات ، هزینه باشگاه بدنسازی و حتی اعزام مسابقه برعهده ی خودمان است.


چه انتظاراتی از مسؤلین دارید ؟ 

تمامی ورزشکاران انتظار حمایت از طرف مسؤلین را دارند و نیاز دارند که حمایت مالی بشوند ،آنها باید قدر سرمایه های این رشته را بدانندزیرا در رشته کیک بوکسینگ ورزشکاران قابلیت های چشمگیری دارند


حرف آخر؟  از خانواده عزیزم که در تمامی زمینه هاحمایتم کرده اند قدرددانی میکنم  و از استادم مژگان حاصری که همیشه پشتیبان من بودند و به من اعتماد داشتند و همچنین استاد خلعتبری که در این عرصه بسیار زحمت کشیده اند تشکر ویژه ای دارم.برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

 پربیننده ترین ها
  آخرین خبر ها