زهرا نوشادی ؛ ارزش و جایگاه ورزشکاران زن می تواند همانند مردان باشد کد خبر : 1992 | تاریخ خبر:1396/10/25 | 10:03 AM

​استعداد ذاتی ، قدرت بدنی ،و برون گرا بودنم را نقاط قوت خود می بینم.؛
به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز ،یکی از بانوان شیرازی رشته تیراندازی با تفنگ که اکنون رکوردار استان می باشدزهرا نوشادی است که آرزو وهدف نهایی اونیز حضور در تیم ملی ، قهرمانی جهان، المپیک و آوردن نام ایران در رنکینگ جهانی است، در ادامه به گفتگوی پایگاه خبری تحلیلی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز به وی توجه کنید.


12سال است که تیر اندازی کار میکنم و رکورد دار فارس هستم

زهرا نوشادی ، متولد 1370 در شیراز، فارق التحصیل کارشناسیارشد مدیریت ورزشی هستم ، هفت سال سابقه کاری در آموزش و پرورش در حیطهتحصیلی خودو دارای کارت مربیگری و داوریرشته تیراندازیهستم و ازسال1384 شروع به فعالیت کردم .

و در سال1385نايبقهرمان استان شدمو شش سال پی در پی مقام اول استانی را کسب نمودم و هم اکنون با رکورد 411 رکوردار استان می باشم ، ودر اولین برگزاری مسابقات لیگ کشور حضور داشتم .


*افتخارات کسب کرده

-مقام اول تیمی خفیف کشور ، مقام اول انفرادی بادی 10 متر ، مقام اول لیگ دسته یک کشور ، مقام سوم لیگ دسته یک کشور ، مقام سوم اهداف پروازی جنوب کشور ، در اردوی اسبق جوانان حضور داشتم و همچنین در رنکینگ انتخابی تیم ملی بزرگسالانهفتم شدم.تیراندازی با تفنگ

یک ورزش رقابتی براساس دقت و سرعت است که به وسیله سلاح (تفنگ، تپانچه و ساچمه‌زن) انجام می‌شود. مسابقات سلاح‌های تفنگ و تپانچه در مسافت‌های ۱۰، ۲۵، ۵۰ و ۳۰۰ متر برگزار می‌شود. برای مسافت ۱۰ متر، از سلاح بادی استفاده می‌شود و در مسافت‌های بیشتر 25 متر تبانچه و 50 متر تفنگاستفاده می شود. 

با تمامی سلاحها بادی ، خفیف، پروازی سر و کار داشتم ولیمهارت بیشتری در سلاح بادیدارم ، هزینه سلاح پروازی و خفیف بالاتر از سلاح بادی است به همین خاطر بیشتر متقاضیان در اینرشته با سلاح پروازی سرو کار دارند.


* نفرات اول این رشته

الهه احمدی و نجمه خدمتی از بازیکنان برتر تیراندازی بانوان می توان معرفی کرد .

الهه احمدی؛کسب مقام ششم توسط او در المپیک لندن بهترین نتیجه کسب شده تا به اینجایحضور زنان ایرانی در المپیک بوده است.

نجمه خدمتی با کسب نشان طلای تیراندازی تفنگ بادی ده متر بانوان در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ در اینچئون کره جنوبی نخستین طلاآور ایران در این بازی‌ها لقب گرفت ، نجمه خدمتی از سال 2014 تا 2016 رکورد دار فینالِ جوانان جهان بود.


*الگوی من در این رشته

من به عنوان تأثیر گذارترینمربی ها و الگوی شخصی خودم احسان همایونی و سحر عاقل زاده رامعرفی می کنم.


*فاکتور های مورد نیاز در این رشته

استقامت قلبی و عروقی بالا ، آمادگی جسمانی ، بدنسازی ، و اصلی ترین فاکتور را می توان تمرکز بالا نام برد.


*نقاط قوت

استعداد ذاتی ، قدرت بدنی ،و برون گرا بودنم را نقاط قوت خود می بینم.

* نقاط ضعف

عدم نداشتن اعتماد به نفس ، و گاهی عدم نداشتن آمادگی ذهنی کافی برای تیراندازیاز نقاط ضعف من است.


*انتظارات

متأسفانه به خاطر مسائل مالی و عدم نداشتن اسپانسر ازشرکت در لیگ محروم شدیم،هزینه دریافت نمی کنیم و حتی مانندما بقی رشته هاقرارداد مالی هم نداریم ،هزینه سلاح ها بسیار زیاد و قادر به تهیه کردنشان نیستیم و از سلاح های خود هیئت شیرازاستفاده می کنیم با توجه به اینکه باید هرکسی نسبت به تیپ بدنی خودش سلاح تهیه کند، خواهشمندم ما ورزشکاران را حمایت کنندتا بتوانیم به کار حرفه ای خود ادامه بدهیم و به مراحل بالاتر دست یابیم.


*تشکر


از زمانی که وارد این رشته شدم از کسانی که مشوق من برای وارد شدن به این عرصه بودند تشکر می کنم،واز خانواده ی عزیزم به خاطر تمامی حمایت های بی دریقی که داشتند ،از بهترین مربی ها احسان همایونی و سحر عاقل زاد ه و اسد منش (استعدادیاب) ، گودرزی (رئیس هیئت استان)،مولایی (رئیس هیئت شیراز ) ، محبوبه طباطبایی (نایبرئیس هیئت استان) 

مینا رضایی(نایبرئیس هیئت شیراز و مربی لیگ )و از روابط عمومی اداره ورزش و جواناننهایت تشکر را دارم.


*حرف آخر

ارزش و جایگاه زنان هم نیز می تواند همانند مردان باشد تاآن هاهم بتوانند حرفه ای فعالیت کنند و قرارداد مالی ببندند و بدرخشند.مصاحبه:الهام پاکدلبرای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

 پربیننده ترین ها
  آخرین خبر ها