در دیدار حسن زاده و سیروس پاک فطرت مطرح شد: ورزش همگانی پایه و اساس ورزش قهرمانی است کد خبر : 1989 | تاریخ خبر:1396/10/24 | 9:15 AM

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز ،اردشیر حسن زاده در نشستی که با سیروس پاک فطرت عضو شورای پنجم شهر شیراز و رئیس هیات ورزش های همگانی استان فارس داشت گفت :شما یکی از ورزشی ترین اعضا  شورای شهر پنجم هستید و خودتان مشکلات ورزش و ورزشکاران را در زمینه های مختلف به صورت کامل  احساس کرده اید.

وی ادامه داد :دست هر کسی که در ورزش شیراز فعالیت می کند را می فشاریم، انسان هایی که در ورزش فعالیت می‌کنند انگیزه ای جز عشق و علاقه شخصی ندارند و باید مورد قدردانی و تکریم قرار گیرند.

حسن زاده در راستای توسعه ورزش همگانی  و فعالیت های این هیات خاطر نشان کرد  :اگر ورزش همگانی نباشد به قهرمانی نیز نخواهیم نرسید، پایه و اساس ورزش قهرمانی فعالیت های عمومی جامعه در بخش ورزش است که باعث شکوفایی استعداد افراد مختلف و تمایل آنها به سمت ورزش قهرمانی می شود.

وی با بیان اینکه ورزش یک فعالیت فیزیکی است که حاصل آن نشاط است تاکید کرد :این شعار معنی اصلی ورزش همگانی نیز به شمار می‌رود.

حسن زاده خطاب به سیروس پاک فطرت عضو شورای پنجم شهر شیراز گفت :شما یکی از ورزشی ترین اعضای شورا هستید که در همه حال نماینده ما در این نهاد به شمار می آیید و نزدیکی و تعامل زیادی را بین خودمان و شما  احساس می کنیم.

وی با بیان اینکه برای ترویج ورزش همگانی باید تبلیغات بیشتری صورت بگیرد ادامه داد :باید فواید برنامه های وسیعی مثل پیاده روی بزرگ خانوادگی به خوبی بازگو شود تا استفاده های  حد اکثری از آن برده شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز تصریح کرد :هیات ها ابزار، بازو و همکار ما در اداره ورزش  هستند و باید طوری رفتار کنیم که  روسای این هیات ها با تمام وجود ما را در کنار خودشان حس کنند. 

در ادامه رئیس هیات ورزش های همگانی استان فارس در این دیدار گفت :ارتقا سطح سلامت جامعه و ارتقا سطح نشاط و شادابی مردم دو هدف عمده و کلان هیات همگانی است. 

سیروس پاک فطرت عنوان کرد:جامعه در حال حاضر درگیر مشکلات زیادی در زمینه اقتصاد است و یکی از فاکتورهای اصلی که می‌تواند استرس های ناشی از این مشکلات را کاهش دهد ورزش است که باید در اولویت برنامه ریزی ها قرار بگیرد. 

وی از رتبه 16 استان در  ورزش های همگانی در سال 91 خبر داد و ادامه داد :در سال 96 به رتبه سوم کشور از نظر عملکردی رسیدیم که طبق اطلاعاتی که همین دیروز به دست من رسید این رتبه در نیمه اول سال 96 به دوم تبدیل شده که باعث افتخار ورزش فارس است،اما باید بگویم با این وجود در هیات  همگانی از عملکرد خودمان  راضی نیستیم و باید کم  تحرکی و بی تحرکی را بر طبق سیاست های های موجود کاهش دهیم. 

وی با بیان اینکه قریب به اتفاق فعالیت های هیات ورزش های همگانی فارس در شیراز رخ می‌دهد اضافه کرد :پویایی، سرزندگی و تحرک این هیات از شهر شیراز منشا می‌گیرد و امیدواریم در سال 97 نیز شاهد رنگ و بوی جدیدتری از سمت ورزش همگانی در شیراز باشیم. 

پاک فطرت در ادامه  از برگزاری 4 پیاده روی بزرگ خانوادگی در شیراز خبر داد و افزود :146 ایستگاه صبحگاهی در شیراز فعال شده است که مربیان آنها از شهرداری حقوق دریافت می‌کنند و در سال آتی نیز بیست ایستگاه جدید به آن اضاغه خواهد شد. 

عضو شورای شهر شیراز خاطر نشان کرد :شهردار تمام مناطق شیراز در امر ورزش بسیج شده اند تا مردم شیراز خدمات ورزشی بهتری بگیرند. 

پاک فطرت گفت:در اولین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورا پیشنهاد دیدار ورزشی با مسئولین این حوزه را دادم و در ادامه خواستار تدوین لایحه ورزش از سوی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز شدم. 

در پایان این نشست دو طرف به توافقات خوبی در زمینه توسعه ورزش همگانی و لایحه مدیریت واحد ورزش شیراز رسیدند.

شایان ذکر است در این دیدار معاونین اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز و مسئولین کمیته هایی از هیات ورزش های  همگانی استان فارس حضور داشتند. 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

 پربیننده ترین ها
  آخرین خبر ها