دکترعلی ناصری: نگرش به ورزش باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شود کد خبر : 1975 | تاریخ خبر:1396/10/17 | 10:41 AM

جلسه تخصصی بررسی لایحه مدیریت واحد ورزش شیراز با حضورسخنگو ،عضو هیات رئیسه و رئیس کمیسیون سلامت ،محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز ،در ادامه جلسات تخصصی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز در ارتباط با لایحه مدیریت واحد ورزش ،علی ناصری عضو شورای شهر به بحث و تبادل نظر با اردشیر حسن زاده و معاونین این اداره پرداخت .

اردشیر حسن زاده رئیس اداره ورزش و جونان شهرستان شیراز در این جلسه با عنوان اینکه شیراز از لحاظ سرانه ورزشی شهری فقیر محسوب می شود گفت:سرانه جهانی ورزش برای هر نفر 2 متر است و سرانه جمهوری اسلامی ایران نیز در ورزش یک متر است ،این در شرایطی است که این سرانه در شیراز تنها 37 صدم درصد است .

وی ادامه داد:توسعه فضاهای ورزشی در رینگ کناری شهر میتواند به پیشرفت ورزش در سطوح مختلف قهرمانی ،همگانی و  حرفه ای کمک کند و در مبحث حاشیه نشینی نیز تاثیرات مثبتی بگذارد .

حسن زاد ه از نگاه و تفکر ورزشی ناصری در شورای شهر تمجید کرد و افزود:ورزش شیراز نیاز به حمایت های نهاد ها و سازمان های مختلف دارد و تفکر ورزشی مدیران غیر ورزشی برگ برنده این حوزه محسوب می شود تا شور و نشاط و افتخارات ملی و باشگاهی روز به روز برای شیراز بیشتر شود .

در ادامه این جلسه دکتر علی ناصری با تاکید بر نقش ورزش در جامعه اظهار داشت :نگرش به ورزش باید به یک مطالبه عمومی و گفتمان تبدیل شود چرا که ورزش  یکی از حوزه های تاثیر گذار در جوامع مختلف می باشد .

وی ادامه داد:در بودجه سال های گذشته شهرداری شیراز نگاه انسان محوری در فضا و بسته هایی حداقلی وجود داشته است که باید در سال 97 تصحیح شود .در شهرداری شیراز درصد بالایی از بودجه سهم بخش عمرانی و باقیمانده نیز در بخش هزینه های جاری مصرف می شده است و در بخش های مختلف کمبود هایی وجود داشته است .

سخنگوی شورای شهر اسلامی شهرستان شیراز اضافه کرد :در قهرمانی و موفقیت یک ورزشکار تنها خود او دخیل نیست و عوامل مختلفی مثل مربی ،باشگاه ،خانواده ،مدیر ورزشی و ... تاثیر گذار هستند که باید در تجلیل ها ،برنامه ریزی ها و تصمیمات مختلف جزو اولویت ها باشند .

عضو هیات رئیسه شورای شهر شیراز در ادامه صحبت هایش خاظر نشان کرد:در حال حاضر یکی از مهم ترین دغدغه های مقام معظم رهبری کاهش آسیب های اجتماعی است که ورزش بزرگترین سلاح مبارزه با این اسیب هاست ،اعتقاد من و اکثر کارشناسان بر برتری  پیشگیری نسبت به درمان  است و باید تمام نگرش ها به این سمت متمایل شود .

ناصری با عنوان اینکه باید در حوزه های ورزش ،فرهنگ و گردشگری به سمت برندسازی باشیم گفت:شهرهایی مثل تبریز با ایجاد برندهایی مانند "تبریز ،شهر بدون گدا"،"تبریز شهر بدون  بی خانمان "،"تبریز شهر بدون فقیر"اتفاقات بزرگی در این شهر رقم زده اند .برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

 پربیننده ترین ها
  آخرین خبر ها