زهرا رحیمی ؛ فایتر قهرمان کیک بوکسینگ آسیا: برای هیچ کشوری جز ایران مبارزه نمی کنم کد خبر : 1971 | تاریخ خبر:1396/10/13 | 12:08 PM


کیک بوکسینگ یکی از رشته های رزمیدفاعی است که مانند تمام رشته های رزمی دارای کمربند و دان می باشد، این ورزش در رینگ یا تاتامی برگزار می شود به افرادی که در مبارزات کیک بوکسینگ شرکت می کنند فایتر می گویند.

گرفتن حریف در مسابقه خطا است و اگر در مسابقه بیش از 3 خطا صورت بگیرد بازنده اعلام می شوند، زمان مسابقه معمولا سه راند سه دقیقه ای می باشد و ورزشکاران بین هر راند یک دقیقه استراحت می کنند .


ضربات مشت به سر حریف دارای یک امتیاز و ضربات پایی به سر دو امتیاز و هم چنین ضربات پایی که به صورت چرخشی اجرا شوند و به سر حریف اصابت کنند 3 امتیاز دارند.


در ادامه پای صحبت یکی از قهرمانان آسیایی بانوان این رشته می نشینیم:


خودتان را معرفی کنید؟

زهرا رحیمی ، متولد1372 در شیراز هستم ، در حال حاضر در رشته های رزمی کیک بوکسینگ و تکواندوفعالیت میکنم .


ازچه زمانی این رشته را شروع کردید ؟

از سال1389در رشتهکیک بوکسینگ فعالیت کردم ،در سال 1390 مقام اول استان و همچنین مقام اولکشور را بدست آوردم و سال 1396 به اردوی ملی دعوت شدم .


چه افتخاراتی را تا بحال کسب کردید؟

ده مقام اولی در استان ، پنجمقام اولی در کشور ودو مقام دومی در کشور، مقام دوم آسیایی کیک بوکسینگدر رده ی بزرگسالان افتخاراتی که تاکنون بدست آورده ام .


چه مسابقاتی را در پیش دارید؟

مسابقه تورنمنتبین المللی که اعزام این مسابقه از استان فارسخواهد بود که تمام تلاش خودم رامی کنم تا در این مسابقه حرفی برای گفتن داشته باشم، امید رسیدن به مقام اولی در این دوره از مسابقات را دارم و مسابقهقهرمانی کاپ اروپا که در آن کشورهای اروپایی و کشور های آسیایی شرکت می کنند.


رقیب اصلی خودتان را در مسابقات آسیایی96 چه کسانی می دانید؟ 

رقیب اصلی خودم را میتوانم روسیهمعرفی کنم ،با توجه به اینکه بدلیل اینکه دستم شکسته بودنتوانستم در مسابقه فینال شرکت کنم و به همین خاطر مدال طلا را به حریف بخشیدم.

این مسابقات به میزبانی ازبکستان برگزار شدتاریخ برگزاری مسابقات 19 الی 21آبان ماه بود و تیم های روسیه  ایران ، قزاقستان و ازبکستان به  ترتیب مقام های اول تا چهارم را بدست آوردند .


سطح مسابقات را چطور ارزیابی می کنید؟

سطح مسابقات خیلی خوب بود تمامی حریفان قدر بودند و حرفی برای گفتن داشتند، گروهی که از ایران رفته بودیم برای شرکت در مسابقه آمادگی لازم را داشتیم ، گفتنی است که زهرا کوهنورد و دریا شفایی نیز از شیراز در مسابقات حاضر بودند و با اینکه عملکرد بسیار خوبی داشتند در پایان مدالی کسب نکردند. 


آیا از کشورهای دیگر به شما پیشنهاد ی برای شرکت در مسابقات به عنوانورزشکار آن ها داده شده است؟

بله ، قطری ها از من درخواست کردند که در مسابقات به نامآن ها شرکت کنم اما این درخواست را نپذیرفتم و میخواهم در کشور خودم بمانم و به نام کشور خودم بدرخشم و باعث افتخار وطن خود م باشم.


فاکتور های لازم رشته رزمی کیک بوکسینگ چیست؟ 

قدرت ، سرعت ، عکس العمل ، تمرکز ، برخورداری از از دست و پا قوی و اعتماد به نفس مهم ترین فاکتور های موفقییت در این رشته است.درحال حاضر چه مشکلات و کمبود هایی در این رشته احساس می کنید؟ 

نداشتن باشگاه خصوصی و مرتبط با رشته کیک بوکسینگ ، نداشتن اسپانسر وعدمحمایت مالی ،همچنین هزینه تمرینات ، هزینهباشگاه بدنسازی و حتی اعزام مسابقه برعهده ی خودمان است.


چه انتظاراتی از مسؤلین دارید ؟ 

تمامی ورزشکاران انتظار حمایت از طرف مسؤلین را دارند و نیاز دارند که حمایت مالی بشوند قدر سرمایه ها یشا ن را بدانندزیرا در رشته کیک بوکسینگورزشکاران قابلیت های چشمگیری دارند.حرف آخر؟ 

تشکر میکنم از خانواده عزیزم که در تمام زمینهها حمایتم کردند و تشکر ویژه از استادم صفورا خلعتبری که همیشه پشتیبان من بودند و به من اعتماد داشتند. 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

 پربیننده ترین ها
  آخرین خبر ها