امیر اصلان منتخب : تنیس ،بوکس با راکت است کد خبر : 1970 | تاریخ خبر:1396/10/13 | 10:31 AM

امیر اصلان منتخب ؛قهرمان گرید بی مسابقات تنیس ایران گفت: تنیس ، بوکس با راکت است


به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرسنتان شیراز ،نام تنیس که می آید بدون درنگ اسم فدرر و نادال در ذهن تداعی می‌شود، رشته ای که جذابیت بالایی دارد و به بوکس تشبیه می شود، کشور ایران در تنیس در سال های اخیر منصور بهرامی را به عنوان یک ورزشکار ماجرا جو در این رشته که در اکثر مسابقات بزرگ و خیریه با ستاره های دینا بازی کرده می شناسند، از سوی دیگری داوران ایرانی در این رشته مثل علی نیلی، فینال های بزرگ این رشته را در جام های مختلف قضاوت کرده اند و حرف های زیادی برای گفتن دارند

.

اما ورزشکاران تنیس ایران کم کم به تنیس درجه یک دنیا نزدیک می‌شوند، یکی از تنیسور های شیراز ی خوب و مدعی این رشته که به تازگی در گرید بی ایران قهرمان شد امیر اصلان منتخب است که حضور در تیم ملی را یکی از آرزوهای نزدیک و واقع گرایانه خود می داند، در ادامه به گفتگوی پایگاه خبری تحلیلی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز به وی توجه کنید

دست و پایم 14 بار شکسته است

از امروز 28 ساله می شوم، لیسانس مهندسی صنایع دارم، از یازده سالگی ورزش تنیس را شروع کردم، اولین رشته ورزشی من بسکتبال بود، دو تا دستم در این رشته شکست و تنیسور شدم، جالبه که بگویم دست و پای من 14 بار تا بحال شکست است.

*اشکان دبیری

اولین مربی من حسین قیصری بود ، از همان ابتدا اشکان دبیری تاثیر زیادی در موفقیت من داشت، از او تشکر میکنم، علاقه بین ما دو طرفه است.

*من عاشق فدرر هستم

الگوی من در تنیس راجر فدرر است، فدر <بکند> یک دست های خیلی خوبی می زند ، هجومی بازی می کند و سمت نت خیلی خوب بازی می‌کند، نادال هم< فور هند های >خوبی می‌زند.

تنیس، بوکس با راکت است

موفقت در رشته تنیس به زندگی شخصی آدم ها خیلی مربوط می شود، در این رشته باید رفتار اجتماعی خیلی خوبی داشته باشیم، رقیب هر بازیکن باعث پیشرفت خود او می شود، این ورزش را به بوکس نیز تشبیه می‌کنند

 در گرید بی قهرمان ایران شدم 

بعد از 3 سال از حضورم در رشته تنیس در مسابقات قهرمانی زیر 14 سال، اول شدم، در مسابقات بزرگسال نیز در 4 مسابقه آخر قهرمانی استان (به جز آخرین مسابقه که دستم در نیمه نهایی آسیب دید و در فینال بازی نکردم) اول شده ام.

هفته گذشته نیز در مسابقات گرید بی ایران در آذرماه 96 قهرمان شدم که 300 امتیاز داشت.

*میخواهم به تیم ملی دعوت شوم

هدف واقع گرایانه من رسیدن به تیم ملی است که می‌خواهم به زودی آن را انجام دهم و در گام های بعدی به هدف های دیگرم برسم، در حال حاضر تیم ملی تقریبا سه عضو ثابت دارد.

مسابقه به پیشرفت کمک می‌کند

یکی از معضلات تنیس ایران مسابقه های کم و حداقلی در این رشته است، مسابقه دادن باعث پیشرفت می شود.

اگر تنیسور بداند تقویم مسابقاتی منظمی طراحی شده است، خود را همیشه آماده نگه می‌دارد، هر مسابقه علاوه بر تداوم آمادگی به تجربه های ورزشکار کمک می‌کند و بیش از ده ها تمرین می ارزد.

*تنیسور های خوبی در فارس حضور دارند

در استان فارس تنیسور های خیلی خوبی مثل بهروز کارگران، اشکان دبیری، آریا حیدری و چند تنیسور دیگر حضور دارند، این ورزش جز رشته های گران محسوب می‌شود، مثلا کسی که بخواهد به صورت مبتدی این رشته را آغاز کند از همان ابتدا باید بین یک و نیم تا دو میلیون برای کفش و راکت هزینه کند هفته ای سه بار تمرین حرفه ای انجام دهد و جلسه ای 50 هزار تومان پرداخت کند، به همین خاطر جمعیت ورزشکاران این رشته خیلی زیاد نیستند

.

تنیس برای همه

طرح تنیس برای همه در هیات تنیس شهرستان شیراز انجام می‌شود که نقطه شروع بسیار خوبی برای این رشته محسوب می‌شود و ادامه دادن آن به خود شخص مربوط می شود و تا ثیر زیادی در استعداد یابی هم می‌تواند داشته باشد.

ایران در جام دیویس

تیم ملی تنیس ایران در گروه دوم جام دیویس حضور دارد، و باید با هنک کنگ مسابقه دهد، برد در این مسابقه باعث می شود ایران در گروه دوم بماند و شکست باعث سقوط تیم ملی به گروه سوم می شود.

مصطفی صالح از بهترین مربیان ایران است که در حال حاضر سرمربی تیم ملی است.

جام حذفی کیش

مسابقه پیش روی تنیس ایران، جام حذفی کیش است که در آن هر سه نفر یک تیم خواهند بود و در آن دو بازی به صورت سینگل و یک باری دوبل برگزار می شود، صحبت های اولیه صورت گرفته تا تیم فارس در این مسابقات شرکت کند.

کمبود ها

اگر زمین ها و سخت افزار این رشته بیشتر شود مطمئنا شرایط بهتری در تنیس حاکم می‌شود، مسابقات بیشتر و داشتن تقویم سالیانه نیز کمک شایانی به این رشته می‌کند.

راست دست هستم

من بکند های (backhand) خوبی میزنم و راست دست هستم، می خواهم سرویس های بهتری بزنم چون سرویس خیلی در تنیس تعیین کننده است و در ریترن(return) هم بهتر عمل کنم.

*سن قهرمانی در تنیس بالا رفته است

در حال حاضر فدرر 36 ساله است و خیلی آماده نشان داده است، نادال، ماری و ورزشکاران خوب این رشته هم بیش از سی سال سن دارند، که نشان می دهد با یک زندگی سالم می توان، با تجربه بیشتر موفق بود.

تشکر از پدر و مادر

از خانواده و پدر مادرم تشکر ویژه دارم، در تمام سال های ورزش و قبل از آن حامی من بوده اند و دوست دارم از اینجا تشکر ویژه ای از آنها داشته باشم.

پنجاه راکت شخصی داشته ام
از ابتدای ورودم به تنیس تا به حال 50 راکت داشته ام، آخرین راکتی که خریدم 900 هزار تومان قیمت داشت، و آخرین کفشی که برای تنیس خریدم نیز 9000 تومان بود، برای هر ساعت تمرین 30 هزار تومان برای زمین و 20 هزار تومان برای توپ هزینه می کنم

شبرای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

 پربیننده ترین ها
  آخرین خبر ها