کلانتری :جنگ صعود و بقا تا روز آخر ادامه دارد کد خبر : 1946 | تاریخ خبر:1396/09/25 | 11:23 AM

نیم فصل اول لیگ دسته اول فوتبال ایران به اتمام رسید و در نهایت نفت مسجد سلیمان به قهرمانی نیم فصل رقابت ها رسید ،در این بین تیم فوتبال فجر شهید سپاسی که فصل را خوب آغاز نکرده بود در پایان با 28 امتیاز هفتم شد .در ادامه گفتگویی با علی اصغر کلانتری سرمربی این تیم انجام دادیم و شرایط این تیم محبوب را در نیم فصل اول و آینده از وی جویا شدیم

.
*تیم فجر روحیه خوبی نداشت و همه بازیکنانش را از دست داده بود  
تیم فوتبال فجر شهید سپاسی در فصل گذشته شرایط سختی را پشت سرگذاشت، این تیم در روز آخر در لیگ دسته اول ماندنی شد، تیمی که به این نوع وارد فصل جدید می شود مشکلات زیادی خواهد داشت.
علاوه بر این بازیکنانی مثل شاهرخ غلامرضا پور، مصطفی ماهی، ایمان سلیمی، مهدی کریمیان و تعدادی بازیکن دیگر از تیم جدا شده به تیم های لیگ برتر و دسته اول رفتند و تعدادی را نیز خودمان مازاد اعلام کردیم.
*تا هفته سوم مشغول جذب بازیکن بودیم
ما باید یک تیم جدید می ساختیم، تیمی که در کادر فنی و بازیکنان بیش از 80 درصد تغییرات داشت، باشگاه هم نمی توانست برای جذب بازیکن هزینه های زیادی انجام دهد، تغییر در نفرات، تاکتیک تیم و  روحیه پایین باعث شد در یک ماه زمانی که داشتیم به شرایط ایده ال نرسیم و تا هفته سوم هنوز اقدام به جذب بازیکن کنیم.
*در هفته های ابتدایی با بدشانسی روبرو بودیم
در مقابل بادران و ماشین سازی نباید شکست می خوردیم، حتی  نفت مسجد سلیمان هم مستحقق پیروزی برابر ما نبود، به ماشین سازی 3 بر یک باختیم در حالی که موقعیت های ما بیشتر بود، خیلی ها فکر می کردند ما از پایین جدول بالا نمی آییم وکارمان تمام شده است.
*قرعه بدی نصیب فجر شده بود.
در هفته های ابتدایی بازی های سختی به ما خورده بود، بادران بین تمام تیم های لیگ یکی تدارکارت بهتری داشت و ما باید در هفته اول با این همه تغییرات با آن ها بازی می کردیم، در شرایطی که دیگر تیم ها مثلاً با راه آهنی بازی می کردند که 10 نفر بازیکن داشت!
*بعد از بازی مقابل بادران درخواست بازی در دستغیب را دادیم
مشکلات زمین حافظیه نیز هر روز بدتر می شد، بعد از هر بازی که بردیم یا باختیم تقاضای حضور در دستغیب را داشتیم که در آخر هم با تلاش های هیأت فوتبال استان و شیراز، اداره ورزش جوانان شیراز و فارس این خواسته ما محقق شد و نتایج خوبی هم گرفتیم و از شرایط راضی هستیم.
*از کادر فنی راضی هستم
مهدی جعفری، رضا نظری، اسماعیل زارع، محمد مطوری و چراغی در کادر فنی امسال فجر در کنار من هستند.
رضا نظری کارهای قدرتی بدنسازی تیم را انجام می دهد، همیشه به جز یکی دو سال کار من بوده و از او رضایت کامل دارم و در حال حاضر بدون اینکه چشمداشت و قراردادی داشته باشد به تیم کمک می کند و کارهای میدانی و هوازی را هم زیر نظر دارد.
مهدی جعفری از نظر فنی و اخلاقی، اسماعیل زارع نوع و شیوه مربیگری و دانشی که دارد، مطوری در فوتبال پایه و حالا در فجر و چراغی مربی دروازه بان ما شناخته شده و کارآمد هستند.
* لیگ یک پیشرفت زیادی داشته است
سطح و شرایط لیگ دسته اول نسبت به فصل های قبل پیشرفت قابل توجهی داشته است، جنگ در لیگ یک برای موفقیت به حد اعلایی رسیده است. بادران که در مقابل پرسپولیس بازی خوبی به نمایش گذاشت پر است از بازیکنانی که سابقه لیگ برتری در کارنامه دارند، دیگر تیم ها هم همین طور هستند، شما اگر بازی دو تیم بادران و پرسپولیس را آنالیز کنید خواهید دید که بادارنی ها تیمی جنگنده تر از پرسپولیس بودند و این خاصیت لیگ یک است که در کنار پول و حالا ،تاکیتک از مشخص های دسته اول است.
* لیگ یک قابل پیش بینی نیست
مسابقات دسته اول سخت تر از لیگ برتر شده و از قبل می توان نتیجه بازی را پیش بینی کرد. چرا که تمام تیم ها با قدرت و انگیزه هستند و تا روز آخر جنگ برای صعود و بقا وجود دارد.
* سطح داوری دسته اول بهتر از قبل شده است
در بازی های نیم فصل اول از چهره های داوری لیگ برتری و داوران جدید استفاده شد، درست است که تیم ها همیشه مشکلاتی با داوری دارند اما این فصل قضاوت های بهتری را شاهد بودیم.
*نسل جدید فوتبال در لیگ یک ،در حال رشد است
هر سال در تیم های مختلف شاهد بروز و ظهور پدیده های جدید هستیم و تیم ها با استفاد از بازیکنان جوان این اتفاق را پر رنگ تر می کنند، اگر بخواهیم مثالی بزنم راه دوری نمی روم و به 15 بازیکن بومی اشاره می کنم که در لیست فجر حضور دارند.
این آمار برای تیمی که می تواند بازیکن سرباز بگیرد بالا محسوب می شود.
ابوذر  صفر زاده پدیده تیم ما در این فصل بوده ه در کنار او می توانم به جوانان آینده داری مثل جواد جلالی و محمد پاپی اشاره کنم.
*لیست خروجی ندارم
برای تیم فصل دوم لیست خروجی ندارم، بازیکنان تیم ما تلاش خودشان را کردند و اگر قرار باشد بازیکن جدیدی که سرباز باشد جذب کنیم باید از بازیکنان فعلی خودمان بهتر باشد.
*تیم های صعود کننده را نمی توان پیش بینی کرد
از الان نمی توان تیمی را مدعی اصلی صعود دانست، حتی نفت مسجد سلیمان هم همان طور که محمود فکری گفته  نمی تواند از الان مدعی اصلی باشد، برخی فکر می کردند تیم ما امسال نیز شرایط سال گذشته اش تکرار می شود، اما حالا با تیم دوم فاصله بسیار کمی داریم، 8 تیم اول مدعی هستند و باید با تلاش و کوشش برای رسیدن به لیگ برتر بجنگیم.
*فجر با کمترین هزینه نسبت به تمام تیم ها بسته شده است
خیلی ها مدعی هستند تیم شان با کمترین هزینه بسته شده اما واقعیت این است که فجر این شرایط را دارد، بیشتر بازیکنان ما سرباز هستند و بازیکنان آزاد نیز قراردادهایی با کف و سقف 25 تا 35 میلیون دارند ، دو سه بازیکن نیز 100 میلیونی هستند!
*توپ هایمان گل نشد
اگر در نیم فصل اول توپ های تیم ما به گل تبدیل می شد حالا در مکان های اول و دوم جدول حضور داشتیم ، اگر در خط حمله و دفاع بازیکنی که سرباز باشد را پیدا کنیم جذب خواهیم کرد.
*دغاغله و بوعذار تمام تلاش خود را کردند
هر دو بازیکن دیر به تیم اضافه شدند و با مصدومیت های نیز روبرو بودند، عباس بوعذار تا هفته چهارم نمی توانست برای تیم بازی کند و بعد هم مصدوم شد.
مطمئن هستم شرایط عوض خواهد شد و بهترین بازی های آنها را خواهیم دید.
برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

 پربیننده ترین ها
  آخرین خبر ها