فریدون رئیسی رئیس هیات بسکتبال استان فارس : *شمشیر برای ورزش از رو بسته شده است کد خبر : 1940 | تاریخ خبر:1396/09/22 | 10:13 PM


به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز ،رئیس هیات بسکتبال در جلسه ای با کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای شهر شیراز گفت :هدف از این جلسه کمک به ورزش است و باید به دنبال راهکارهایی برای برون رفت ورزش شیراز از وضعیت فعلی باشیم، برای ورزش شمشیر از رو بسته شده است، من 24 سال است در ورزش قلم میزنم و علاوه بر این در سمت نظامی خود همیشه در ورزش و زمینه های  ورزشی فعال بوده ام و سال ها در هیات های مختلف ورزشی فعالیت داشته ام و از مشکلات ورزشی آگاهی کافی دارم.

فریدون رئیسی اظهار داشت :شورای فعلی و گذشته ابتدا باید مشخص کنند چه  مقدار کمک تا بحال به ورزش داشته اند، هر چند عمر زیادی از شورای شهر فعلی نگذشته است و کمک چندانی هنوز انجام نگرفته ، در دوره های قبلی هم نیز  شاید  تنها دو بار از طرف شورا  به هیات های ورزشی  آن هم در حد 7 تا 10 میلیون کمک هایی شده است.
وی اضافه کرد :تا به حال چرخ ورزش با اعتبارات وزارت و بخش خصوصی چرخیده، در شیراز بیش از 100 تیم لیگی وجود دارد که هر کدام از آنها  صد ها میلیون در یک فصل هزینه می‌کنند.
رئیسی ادامه داد :عدد و اعتباری که ورزش از شورای  شیراز می‌خواهد برای هرنفر شیرازی بین ده تا پانزده هزار تومان است که رقم زیادی  نمی تواند باشد، این در حالیست که شهرداری اماکن ورزشی خود را به بخش خصوصی اجاره داده و ورزش شیراز و هیات ها بهره ای از آن نمی برند.
انتظار می‌رود به ورزش شیراز توجه ویژه ای شود  و نگاهی تک محوره به تیم و ورزشی خاص نشود.
وی خاطر نشان کرد :روسای همه هیات های ورزشی بدون هیچ دستمزدی در حال خدمت به مردم هستند، اعضای شورای شهر نیز نباید به ورزش تنها برای گرفتن رای های بیشتر نگاه کنند و وعده های قبل از انتخابات خود را عملی کنند، نه اینکه پس از آوردن رای پشت سر خودشان را نگاه نکنند و از ورزش به عنوان نردبان استفاده نکنند.
در شیراز سالن استانداردی برای برگزاری مسابقات بین الملی نداریم و ضعف زیر ساخت وجود دارد، با اینکه سالن هایی ساخته شده اما نگاهی عملیاتی برای برگزاری رویداد های بزرگ به آن نشده است.
در سال گذشته شهرداری تبریز بیش از ده میلیارد در بسکتبال  هزینه کرده بود،حق مردم شیراز بیش از اینهاست و باید اعتبار بالا و به حقی  برای ورزش از طرف شورا در نظر گرفته شود.برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

 پربیننده ترین ها
  آخرین خبر ها