بازی شطرنج یکی از تمرینات بیلیارد است کد خبر : 1372 | تاریخ خبر:1396/04/14 | 2:53 PM

بیلیارد ایران در سطح بالایی قرار دارد و میتواند در سطح بین المللی بدرخشد

بازی شطرنج یکی از تمرینات بیلیارد است
بیلیارد ایران در سطح بالایی قرار دارد و میتواند در سطح بین المللی بدرخشد
یکی از سرمایه های ورزش ، پیشکسوتان و افتخار آفرینان رشته های مختلف در سال های گذشته است است که با نگرش در آنها می توان درس های زیادی را گرفت .
بهزاد زارعی فرد یکی از پیشکسوتان ورزش در رشته بیلیارد است که در کشورهای مختلف زندگی کرده و همواره در بیلیارد در این کشورها فعال بوده، وی توانسته بعد از انقلاب جمهوری اسلامی ایران اولین نماینده ایران در مسابقات بین المللی باشد.
در ادامه می توانید گفتگوی ما را با این پیشکسوت را بخوانید:
بیوگرافی خودتان را بگویید؟
بهزاد زارعی فرد 1347 در شهر شیراز متولد شدم،پس از پایان دوره ابتدایی به دبی رفتم و تا دبیرستان در آنجا زندگی کردم ،در آنجا بود که با بیلیارد آشنا شدم، البته فوتبال هم بازی کردم.
بعد از آن چه اتفاقی افتاد؟
و پس از ان بود که برای تحصیلات به کرواسی رفتم، در آن زمان مدتی مسابقات بیلیارد در ایران برگزار نمی شد که در اولین مسابقاتی که در 1384 انجام شد در رشته ناین بال به مقام اول رسیدم، این مسابقات برای رنکینگ کشوری انجام شد. پس از آن در چند مسابقه برون مرزی به عنوان نماینده ایران شرکت کردم
.الان کجا زندگی میکنید؟
در حال حاضر پس از سفرهای که داشتم به دلیل شرایط خوب زندگی و همینطور بیلیارد، فیلیپین را انتخاب کردم و در این کشور زندگی میکنم.
بیلیارد کشور فیلیپین درچه سطحی است ؟
بیلیارد فیلیپین سطح بالایی دارد.من در حال حاضر به داوری این رشته ورود کرده ام و در سطح بین المللی داوری انجام میدهم،اما بیلیارد هم بازی میکنم و هر شب با رقبای سختی چلنج (رقابت) می کنم.
درمسابقات این کشور داوری میکنید؟
در این مدت به خاطر دقت من در داوری ، به یکی از برترین داوران این کشور تبدیل شده ام و اولین انتخاب فدراسیون این کشور در بازی های حساس هستم .
درچه جام هایی داوری کرده اید؟
کینگز کاپ یکی بزرگتزین مسابقاتی است که در آنجا برگزار می شود که در کنار جام جهانی جوانان از سوابق من در داوری است.
شناخت شما از بیلیارد الان ایران چه قدر است؟
اکثر بازیکنان خوب این رشته از شیرازی ها هستند و با توجه به رفت و آمدهایی که با آنها دارم و مسابقاتی که می بینم میتوانم بگویم سطح بیلیارد ایران بسیار بالا رفته است.
به خاطر اینکه در کشورهای گوناگون در قاره های مختلف بیلیارد را بازی کرده ام تجارب زیادی در این کشورها داشته ام و احساس می کنم ایران پتانسیل قدرت نمایی در بیلیارد را دارد.
بزرگترین مشکل بیلیارد چیست؟

یکس از بزرگترین مشکلات بیلیارد در ایران نبودن امکانات و زیر ساخت مناسب است و ورزشکار لذت کافی از حضور در ورزش بیلیارد نمی برند.برای مثال می توان به زمین نامناسب در فوتبال اشاره کرد که باعث افت کیفیت و انگیزه می شود.یکی دیگر از نیاز های این رشته داشتن مربی خوب است که می تواند تاثیرات فوق العاده ای در پیشرفت یک ورزشکار بگذارد ، به تاثیرات کی روش در فوتبال توجه کنید!
برای بیلیارد نیاز به آمادگی در چه بخش هایی است؟
یکی از مواردی که باید روی آن کار شود ذهن بیلیارد بازان است.بازیکنان خوب زیادی در دنیا هستند که تفاوت آنها تنها در آمادگی جسمانی و روانی است که دارند برای مثال یکی از تمریناتی که به بیلیارد کمک میکند شطرنج است
و دیداری با آقای جنت نیا داشتید؟
در دیداری که با دبیر فدراسیون ،اقای جنت نیا داشتم احساس کردم ایشان دلسوز هستند و دوست دارند در این رشته تفاوت رقم بزنند و مطمان هستم که به هدف خود میرسند.زیرا ایشان به دنبال وارد کردن دانش و علم در بیلیارد است
چه کاری برای پیشرفت در این رشته باید انجام داد؟
مسابقات زیاد باعث نگه داشتن انگیزه بازیکنان می شود و آنها را از نظر ذهنی و فنی بالا می برد، در کرواسی هر ماه یک مسابقه مثل رنکینگ برگزار می شد و در اخر سال امتیازات جمع می شدند و برترین ها به تیم ملی راه می یافتند و این باعث می شد آنها در شرایط مسابقه قرار بگیرند
حرف اخر؟
من به ورزش علاقه زیادی دارم و آرزو دارم هموطنانم مقام های خیلی خوبی در آسیا و دنیا بیاورند که البته احتیاج به کارو برنامه ریزی دارد.برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

 پربیننده ترین ها
  آخرین خبر ها