طرح جدید باشگاه تراکتورسازی برای درآمدزایی؛ شیرازی ها از ظرفیت های موجود برای درامد زایی بهره نمی برند کد خبر : 1362 | تاریخ خبر:1396/04/13 | 10:34 AM

باشگاه های شیراز باید بدنبال مدل جدیدی در درامدزایی باشند ، با ایجاد یک چارت قوی روی پای خود بایستند و با الگو گرفتن از طرح های دیگر باشگاه ها به ایده های جدید بازاریابی ورزشی دست یابند .همکاری مشترک باشگاه تراکتورسازی تبریز با گروه ریرا و تجارت الکترونیک پارسیان همچنین سامانه بین المللی وفاداری حلال با عنوان باشگاه وفاداری تراکتورسازی ظهر دیروز با حضور شهرام دبیری رئیس شورای اسلامی شهر تبریز، مصطفی آجورلو مدیرعامل باشگاه و یحیی گل محمدی سرمربی تراکتورسازی، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل گروه ری‌را علی دولت شاهی و حسین پاک نژاد افتتاح شد.

در راستای توسعه فعالیت های اقتصادی و به منظور خودکفایی مالی باشگاه با استفاده از ظرفیت های موجود در این حوزه طرح اقتصادی باشگاه وفاداری تراکتورسازی علاوه بر ایجاد شرایطی ویژه برای هواداران این باشگاه در سراسر کشور ابزار مناسبی در حوزه درآمدزایی محسوب می شود.

بر اساس این طرح هر هوادار می تواند به صورت رایگان از طریق کارت بانکی خودش به عضویت باشگاه هواداری درآمده و از تخفیفات ویژه و گسترده این سامانه اقتصادی در بخش های مختلف استفاده کند. همچنین با وجود بهره مندی از تخفیف، بخشی از تراکنش مالی صورت گرفته مستقیما به حساب باشگاه تراکتورسازی واریز خواهد شد.

بر اساس هماهنگی های صورت گرفته کلیه مراکز ارائه دهنده کالا و خدمات از جمله رستوران های شناخته شده هتل ها و مراکز خرید معتبر مثل فروشگاه های زنجیره ای طرف قرارداد با این سامانه در شهر تبریز همچنین سراسر کشور هستند و هواداران با خرید از طریق کارت های بانکی خودشان می توانند از تخفیف 10 الی 40% بهره مند شوند.

در این شرایط هواداران نه تنها هزینه ای برای عضویت در این باشگاه پرداخت نخواهند کرد بلکه ضمن استفاده از تخفیف ویژه در حوزه های گوناگون به شکل مستقیم به درآمدزایی باشگاه محبوب خود کمک می کنند.

بر اساس برآورد صورت گرفته درآمد حاصل از اجرای این طرح بین حداقل یک الی 5 میلیارد تومان در ماه پیش بینی می شود که می تواند کلیه اعتبارات مورد نیاز باشگاه را تامین کند.

هواداران باشگاه تراکتورسازی تبریز می توانند در کلیه مراکز مجاز طرف قرارداد نسبت به ثبت نام در این سامانه با استفاده از دستگاه های پوز در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام کنند.
این اقدام نشان می دهد چگونه میتوان از ظریت های موجود نسبت به ظرفیت هر باشگاه سود برد،فجر شهید سپاسی سال گذشته توانست مجوز استفاده از سامانه 3090 هواداری را بگیرد اما کمترین درامد ممکن را از این راه پر در امد کسب کرد .
دراستان فارس باشگاه ها در چارت سازمانی خود هیچ ردی از کمیته های بازاریابی ندارند و یک مدیر،مربی یا مدیر عامل با بر عهده گرفتن تمام مسیولیت ها در نهایت تنها راه درامد زایی را حضور در دفتر مدیر کل ورزش میبیند.
ظرفیت های موجود در بازار کسب و کار ایران و بهره بردن از افکار و طرح های جدید نیاز به اطلاعات بالا و به روز بودن دارد که دست اندر کاران مدیریت ورزشی در باشگاه های مختلف باید این نقیصه را برطرف کنند .
دیگر مثالی که میتواندر این موضوع به ان اشاره کرد کارت های هواداری بانک کوثر است که برای هواداران تیم های استقلال ،پرسپولیس و تراکتورسازی در نظر گرفته شده است
دریافت کارتهای هواداری به سادگی میسر خواهد بود و تمام هواداران تیم های استقلال ، پرسپولیس و تراکتورسازی می‌توانند برای دریافت کارت هواداری خود شعب موسسه اعتباری کوثر در سراسر کشور مراجعه کنند .

همه هواداران می توانند با افتتاح یک حساب عادی در موسسه ، کارت بانکی خود را با لوگوی تیم مورد علاقه شان دریافت کنند و بلافاصله بعد از فعال شدن کارت‌ها از مزایای آن بهره‌مند شوند ، این حساب یک حساب عادی بانکی است و هوادار کارت کوثر تمام قابلیت های سایر کارت ها را دارد .

تخفیف‌های ویژه از فروشگاه‌ها و موسسات طرف قرارداد طرح هواداری کوثر شامل افق کوروش، کفش ملی، رستوران‌های پدر خوب، اینترنت آسیاتک ، جیرینگ و همراه اول و ...پس از فعال‌سازی کارت به هواداران ارائه خواهد شد .

با افتتاح حساب هواداری در موسسه اعتباری کوثر ، هواداران علاوه بر بهره مندی از امتیازات و تخفیفات خاص از تیم محبوبشان نیز حمایت می کنندو ریالی از خود هزینه نمیکنند .
حال که تیم های ورزشی شیراز و در صدر آنها تیم فجر شهید سپاسی و اینده سازان برق جدید فارس با مشکلات مالی زیادی روبرو هستند میتوان با اتکا به طرح های اینچنینی و فرهنگ سازی حمایت از ورزش فارس به در امد زایی مطلوبی رسید ،البته در این راه باید از متخصصان و مشاوران آگاه بهره برد و رویکرد جدیدی به مقوله بازاریابی ورزشی داشت .

این در شرایطی است که ظرفیتی مثل تیم قشقایی نبز در استان فارس وجود دارد و هواداران زیادی را حتی در سرتا سر کشور دارد .
البته لازم به ذکر است پتانسیل ورزش فارس و شیراز در راس آن به گونه ایست که در هر ورزشی بتواند تیمداری کند و در مسابقات لیگ شرکت کند میتواند حرفی برای گفتن داشته باشد .
میثم حجتیبرای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

فرستنده:

رایانامه:

نظرات:

 

 پربیننده ترین ها
  آخرین خبر ها